Okrem rokovania so spoločnosťou Toyota sa Apple v téme Apple Car naozaj rozbehol. Pre projekt vývoja vlastného automobilu sa firme podarilo ukoristiť dvoch inžinierov, ktorí pracovali pre Mercedes-Benz. Dvojica nových prírastkov bude patriť do skupiny určenej pre „špeciálne projekty“ spoločnosti.

Po správach o získaní viceprezidenta pre vývoj šasi vo firme Porsche sa tak gigantovi z Cupertina podaril ďalší úlovok pre dlho očakávaný projekt. Jedným z dvojice nových prírastkov do tímu je Dr. Anton Uselmann, ktorý sa v Apple zhostí úlohy produktového inžiniera. V minulosti sa venoval množstvu projektov súvisiacich s masovou výrobou pričom pôsobil ako dohľad pre dynamiku alebo ovládanie vozidiel.

Druhá posila, ktorá v tíme doplní Uselmanna zatiaľ nie je známa. Bude sa však tiež jednať o nábor bývalého zamestnanca Mercedesu. Práve nemecká prémiová automobilka sa v minulosti podieľala na blízkej spolupráci s Apple, pri vývoji CarPlay a následnej implementácii technológie, takže prínos dvojice inžinierov bude určite správnym krokom do budúcna.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -