Aj majster tesár sa utne. Apple je síce technologicky veľmi vyspelá spoločnosť ale technicky robí z času na čas“školácke“ chyby. Niektorí zákazníci, ktorí mali svoje AirPodsna výmene“ dostali nový kus slúchadla (s ktorým mali pred tým problémy). Akonáhle sa ho snažili pripojiť, boli neúspešní. Mohol za to firmware

Apple vymenilo zákazníkom AirPods za kusy, ktoré nefungujú.

AirPods sa tešia v poslednom období obrovskej popularite. Popravde sa tomu ani nečudujeme, pretože z nášho pohľadu ide o perfektný produkt. Zariadenie má svoj vlastný firmwér, ktorý sa aktualizuje automaticky cez váš iPhone (ani o tom neviete). Práve tento prvok zlyhal pri poslednej „kauze“, ktorú Apple zažilo so svojimi bezdrôtovými slúchadlami.

Niektorí zákazníci, ktoré požadovali výmenu produktu (napríklad v rámci reklamačného konania) získali kus s nahratým firmwérom „2D3“. Všetko by bolo v poriadku, keby sa nejednalo o verziu, ktorá ešte nebola oficiálne vydaná pre verejnosť. Ľudom sa teda nepodarilo prepojiť ich staré slúchadlo a nové slúchadlo tak, aby mohli počúvať hudbu na oboch súčasne.

Celá situácia by mala naoko jednoduché riešenie. Buď by zákazníci mohli reklamovať AirPods znova avšak museli byť čakať, alebo by jednoducho aktualizovali staršie slúchadlo na novšiu verziu.

Žiaľ nakoľko sa nejedná o oficiálny firmwér, nie je to možné. No hoci sa títo používatelia domáhali pomoci na oficiálnej podpore spoločnosti Apple, nikto nevedel povedať, čo majú vlastne robiť. Nateraz týmto používateľom teda evidentne ostáva len čakať, kým spoločnosť vydá nový „2D3“ a oni si ho budú môcť nainštalovať obe svoje slúchadlá súčasne.

Ako sme uviedli na začiatku, považujeme to zbytočnú a školácku chybu, ktorá sa vôbec nemusela stať. Na druhej strane pri tak veľkých objemoch produktov a reklamácii, s akými pracuje jablková spoločnosť sa vôbec nečudujeme, že niekde niečo zlyhalo. To sa jednoducho stáva… Dúfame, že sa problém čo najrýchlejšie vyrieši.

Apple čoskoro začne s výrobou lacnejších AirPods Pro Lite.
Apple vymenilo zákazníkom AirPods za kusy, ktoré nefungujú.
Prečítajte si tiež  Elon Musk môže zničiť iOS aj Android. Ľudia dali jasný signál, že chcú jeho smartfón
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.