Systém iOS 18, ktorý Apple už onedlho predstaví by mal dostať prvky umelej inteligencie, na ktorej spoločnosť Apple pracuje už dlhšiu dobu. Tento projekt by však mohol priniesť nečakaného spojenca. Gigant z Cupertina sa údajne dohovára so spoločnosťou Google o možnosti využitia Gemini AI technológie na obrazovkách iPhonov.

Podľa informácií z portálu Bloomberg, ktoré poskytol Mark Gurman, sú diskusie zamerané na licencovanie generatívnych jazykových modelov od Google pre nové funkcie iOS 18. Zatiaľ však nie sú stanovené žiadne konkrétne podmienky alebo metódy implementácie. Navyše všetky debaty sú prísne utajované.

Apple pracuje na partnerstve so spoločnosťou Google

Apple plánuje pridať pokročilé AI funkcie do iOS 18, ktoré by mali fungovať aj v offline režime bez pripojenia k internetu. Pre cloudové AI funkcie, ako je tvorba obrázkov a písanie komplexnejšieho textu, hľadá Apple partnera s potrebnou infraštruktúrou.

Spoločnosť testuje aj vlastnú aplikáciu na štýl Chat GPT a investuje do výskumu AI, no jej technológia zatiaľ nedosahuje úroveň Google. Aj preto si chce zjednodušiť cestu prípadnou spoluprácou.

iOS 18 Gemini AI
Zdroj: Google, MacRumors (úprava redakcie)

Ak rokovania s Google nebudú úspešné, Apple by mohol hľadať iného partnera. Partnerstvo s Google by mohlo pomôcť vyrovnať straty z regulačného tlaku. Google totiž platí spoločnosti Apple za to, aby bol jeho vyhľadávač predvolený v Safari. Táto dohoda však spadá pod regulačný dohľad.

Viac by sme sa o pripravovanom iOS 18 mali dozvedieť už v počas júna, kedy prebehne konferencia WWDC 2024. Práve behom tohto podujatia Apple prvýkrát odhalí nadchádzajúce aktualizácie svojich systémov.

Prečítajte si tiež  iOS 18 sa už testuje aj mimo Apple. Prístup k nemu majú iba vyvolení

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -