To čo dokáže spoločnosť Apple prakticky v akomkoľvek odvetví je doslova neuveriteľné. Po predstavení prvých AirPods sa predaje bezdrôtových slúchadiel vyšvihli na extrémne hodnoty a firma takpovediac za noc prekonala všetky konkurenčné spoločnosti. Postupne sa ale karta obracia.

Recenzia AirPods Pro

Ako uvádza analytická spoločnosť Nikkei Asia, technologický gigant vydal povel na zníženie produkcie AirPods. Bavíme sa tu o zhruba 25 – 30 % poklese v porovnaní s doterajším obdobím, čo spôsobil príchod nových a dostupnejších zariadení.

- Reklama -

Apple sa v odhadoch seklo o desiatky miliónov kusov

Podľa správy, ktorá sa odvoláva na dobre informované zdroje v dodávateľských reťazcoch plánuje spoločnosť Apple vyrobiť počas roka 2021 približne 75 až 85 miliónov AirPods, zatiaľ čo pôvodné plány hovorili o počtoch na hranici 110 miliónov kusov.

Na skladoch sa v súčasnosti nachádza dostatočný počet jednotiek, aby dokázali zasýtiť záujem zo strany kupujúcich. Firma pôvodne očakávala vyšší dopyt, no ten sa žiaľ nepotvrdil.

Táto situácia môže byť aj dôsledkom toho že už pomerne dlho počúvame o príchode AirPods 3, no tie sa zrejme ukážu až niekedy v septembri 2021.

Inými slovami, práve predstavenie týchto slúchadiel môže byť dostatočným motivačným impulzom pre potencionálnych zákazníkov, aby s nákupom ešte chvíľu počkali.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.