Predpoklady a odhady zo strany analytikov sa tento rok celkom vydarili, čo potvrdzuje aj nový iPhone 14, ktorý dorazil v štyroch verziách. Nový model iPhone 14 Plus sa však pôvodne mal volať inak, čo nepriamo potvrdila aj samotná jablková spoločnosť. Na webovej stránke Apple sa totiž nachádzajú priame odkazy na názov iPhone 14 Max, ktorý firma na poslednú chvíľu prehodnotila.

Prečítajte si tiež  Prepadák v podaní Apple? O nový iPhone 14 Plus je ešte menší záujem ako o iPhone 13 mini

Ako si všimol holandský blog iCreate, v dvoch prípadoch na webovej stránke spoločnosti Apple sa iPhone 14 Plus označuje ako „iPhone 14 Max“. Prvý dôkaz sa nachádza v dokumente podpory, ktorý pomáha používateľom identifikovať jednotlivé modely iPhonov. V tomto dokumente sa nachádzajú grafické súbory, v ktorých je model jasne pomenovaný ako iPhone 14 Max.

Názvy, v ktorých sa už nevyzná ani Apple

Druhým vodidlom k tomuto scenáru je informácia o zhode a regulačných predpisoch pre produkty spoločnosti. V tomto prípade Apple jasne uvádza iPhone 14 Max s číslom modelu iPhone 14 Plus. To znamená, že jablková spoločnosť si pravdepodobne na poslednú chvíľu rozmyslela označenie Max, zrejme kvôli nejasnostiam a podobnosti s prémiovým modelom iPhone 14 Pro Max.

Snímka iPhone 14 Plus s pôvodným názvom iPhone 14 Max
Zdroj: iCreate Magazine
Názvy modelov z radu iPhone 14
Zdroj: iCreate Magazine

V posledných mesiacoch kolovali odhady väčšej verzii základného modelu iPhonu 14, ktorý mal niesť práve prívlastok Max. Až týždeň pred konferenciou Far Out, na ktorom spoločnosť Apple predstavila nové modely únik naznačil, že nový figurant ponesie meno iPhone 14 Plus. Gigant z Cupertina sa tak vrátil k tomuto názvu prvýkrát od iPhonu 8 Plus.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -