Pamätáte si na predstavenie prvého iPhonu? Myslíme konkrétne tú časť so stylusmi? Na čo sú nám keď máme niečo tak cenne ako vlastné prsty? No Apple si zjavne slová inovátora k srdcu neberie. Bude iPhone podporovať Apple Pencil? Vyzerá to tak, že áno.

Bude iPhone podporovať Apple Pencil?

Na internet sa stále častejšie začína skloňovať infomácia o tom, že Apple by mohol prísť s podporou Apple Pencil aj pre svoje iPhony. To, že Apple Pencil vôbec existuje je už samo o sebe diskutabilné. Na druhú stranu to ale chápeme. Nie je to stylus určený len na ovládanie ale predovšetkým na doplnenie ovládania. Ideálny, keď potrebujete kresliť ostrím špicom ale váš prst tejto požiadavke nevyhovuje. Ak sa teda bavíme o iPade, je to v poriadku. Čo však iPhone?

Správy sa pomaly začínajú šíriť z každej strany. Dokonca ani renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí medzi tých s najpresnejšími predpoveďami vôbec nevylúčil, že by iPhone pre rok 2019 mohli podporovať tento stylus. bude to ale v prísnom rozpore s tým, čo hlásal Steve Jobs ak podpora skutočne vznikne.

Bude iPhone podporovať Apple Pencil? Steve Jobs by sa v hrobe obracal- svetapple.sk
Bude iPhone podporovať Apple Pencil? Steve Jobs by sa v hrobe obracal- svetapple.sk

Steve Jobs by sa v hrobe obracal

Steve nenávidel stylusy. Počas predstavenia prvého iPhonu v roku 2007 sa publika opýtal “Kto potrebuje stylus?”. V tej dobe bolo toto ovládanie u väčšiny jednoduchých smartfónov bežné. Pravdou bolo, že mali značne menší displej ako iPhone. Povedzme si ale na rovinu, že našimi prstami zvládneme aj tak všetko podstatne rýchlejšie ako stylusom.

- Reklama -

Jobs teda hlásal, že táto technológia je zbytočná a nikto ju v skutočnosti nechce používať. 11. novembra 2015, teda 7 rokov po smrti však prichádza prvá generácia Apple Pencil s podporu pre iPad Pro. Toto rozhodnutie sme rešpektovali a rovnako tak ho rešpektoval aj zvyšok sveta. iPad možno stylus potrebuje, keďže na ňom dizajnéri často kreslia a kupujú si stylusy od iných výrobcov. Dávalo to teda zmysel. Čo však iPhone? Tu určite potrebný nie je.

Bude iPhone podporovať Apple Pencil? Steve Jobs by sa v hrobe obracal- svetapple.sk

Ak príde podpora, nebude ju využívať príliš veľa ľudí. Pravdou je, že možno skoro nikto. Prečo? Otázka je skôr “Načo?”. iPhone aj v najväčšej verzií bude mať stále relatívne malý displej, tu sa na ňom kresliť nebude dať. Navyše Apple Pencil nie je vôbec s iPhonom kompatibilná. Je väčšia a omnoho menej spratná. Uvidíme teda v septembri, či Apple podporu ohlási alebo nie. Ak ale áno urobí to zbytočne a rovnako zbytočne naštve Apple komunitu, ktorá mala rada Jobsové zásady.

zdroj: macrumors

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here