Spoločnosť Apple dnes vydala dvojicu bezpečnostných aktualizácií určených pre iOS a iPadOS. Verzia 15.6.1 síce neprináša žiadne zmeny, no Apple ju odporúča nainštalovať všetkým používateľov kvôli opravám chýb v zabezpečení. Už čoskoro sa dočkáme uvedenia nových systémov iOS 16 a iPadOS 16 po boku ostatných aktualizácií, takže je dosť možné, že sa jedná o posledné opravy súčasného systému.

Prečítajte si tiež  Beta verzia iOS 16 naznačila príchod očakávanej funkcie. Always-On displej dorazí už čoskoro

Aktualizácie iOS 15.6.1 a iPadOS 15.6.1 sú dostupné pre všetkých používateľov štandardne prostredníctvom Nastavení v sekcii Aktualizácia softvéru. Podľa poznámok k vydaniu obsahuje update opravy chýb a vylepšenia bezpečnosti. Aktualizácia taktiež rieši zraniteľnosť technológie WebKit, ktorá mohla viesť k nedostatočnému zabezpečeniu zariadenia voči vonkajším vplyvom.

Systémy iOS 16 a iPadOS 16 sú momentálne dostupné v rámci vývojárskej aj verejnej beta verzie. Beta verzie iOS 16 a iPadOS 16 si môžete stiahnuť cez internet po nainštalovaní príslušného profilu z oficiálnej webovej stránky spoločnosti Apple pre beta testovanie do iPhonu alebo iPadu s názvom Apple Beta Software Program.

Aktualizácia iPadOS 15.6.1 na obrazovke iPadu mini 6
Zdroj: Svetapple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -