Apple začalo predávať MagSage Duo

Ako iste viete, v Cupertine zapracovali na novom spôsobe nabíjania, ktorý nazývame MagSafe. Niektorí ho milujú, iní zase nenávidia. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, mohla by vás zaujímať nabíjačka MagSafe Duo. Má jednoduchú konštrukciu, elegantný dizajn a šťavu môže dopĺňať na iPhone a Apple Watch súčasne (pri zachovaní čo najvyššej rýchlosti).

Novinka sa medzičasom dostala do rúk zahraničným recenzentom, ktorí s ňou boli relatívne spokojní. Hardvér fungoval príkladne, no často mu bolo vyčítané „lacné“ spracovanie a neprimerane vysoká cena. Tá sa pohybuje na úrovni 150€, čo je naozaj dosť.

V tomto bode treba pripomenúť, že k MagSafe Duo nedostanete ani 20W napájací adaptér. Apple sa uskromnilo len na 1m USB-C Lightning kábel, čo je pri takejto čiastke ťažko akceptovateľné.

Len tak pre predstavu, samostatná nabíjačka na Apple Watch vás vyjde 35€, MagSafe 45€ a spomínaný 20W adaptér 25€. Bude to síce menej komfortné, no o tretinu výhodnejšie bezdrôtové nabíjanie.

Objektívne ale konštatujeme, že MagSafe Duo si nebudete kupovať na jeden rok. Vydržať vám môže pokojne aj 5 či 10 rokov, takže sa jedná o šikovnú jednorázovú investíciu. Či vám to stojí za tých 175€ (s prirátaním adaptéra) je už na vás.

Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o MagSafe Duo vy. Má z vášho pohľadu zmysel, alebo je to len predražené príslušenstvo?

Prečítajte si tiež  3 zaujímavé nové aplikácie v App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.