Ekonomická kríza sa nevyhýba ani spoločnosti Apple. Hoci firma priznala, že spomalila nábor zamestnancov z dôvodu obáv z hospodárskeho poklesu, nová správa z portálu Insider poskytuje viac informácií o interných plánoch spoločnosti. Informoval o tom 9to5mac.

V správe sa uvádza napríklad to, že spoločnosť Apple zastavila takmer všetky nábory zamestnancov a toto opatrenie by mohlo platiť až do konca roka 2023.

Agentúra Bloomberg už skôr informovala, že spoločnosť Apple prepustila niekoľko zmluvných partnerov. Dnešná správa hovorí, že spoločnosť Apple v skutočnosti plánuje ešte drastickejšie opatrenia, než pôvodne priznala.

Vo vyhlásení pre Insider hovorca spoločnosti Apple zopakoval to, čo Tim Cook povedal verejne: „Pokračujeme v prijímaní nových zamestnancov, ale vzhľadom na ekonomické prostredie zaujímame v niektorých častiach podnikania veľmi zdržanlivý prístup,“

„Budúcnosť spoločnosti Apple je pre nás veľmi dôležitá a investujeme do nej dlhodobo. Chceme byť ohľaduplní a prijímať inteligentné rozhodnutia, ktoré nám umožnia dlhodobo podporovať inovácie.“

Zdroje tiež poukázali, že spoločnosť Apple si dáva pozor na to, ako charakterizuje pozastavenie alebo spomalenie prijímania zamestnancov, pretože povolenie takýchto krokov by mohlo spôsobiť ďalší pokles cien akcií. Tomu sa chcú kompetentní pochopiteľne vyhnúť.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple spravil naozaj rekordnú objednávku!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.