Ešte v lete minulého roka sme vás informovali o tom, že Apple možno bude musieť zaplatiť pokutu vo výške skoro pol miliardy amerických dolárov. To vôbec nie je málo ani pre jednu z najväčších technologických firiem na svete. Dnes najvyšší súd v celej kauze odmietol odvolanie. Apple je tak nútene vyplatiť spoločnosti VirnetX 440 miliónov amerických dolárov.

Apple zaplatí pokutu 440 miliónov dolárov. Porušilo patenty.

Ako sa ukazuje, nie vždy sa šťastie nakloní na stranu Apple. Kompetentní sa o tom presvedčili aj počas dnešného dňa. Hold na patenty si treba dávať pozor a určite ich v prípade akéhokoľvek vývoja lebo inovácie nikto nesmie porušovať. V tomto prípade bolo ale Apple „neopatrné“ (alebo možno chcelo byť nenápadné?) a ukradlo technológie, ktoré patrili spoločnosti VirnetX. Tá si to ale samozrejme všimla a Cupertinského giganta zažalovala.

Americký najvyšší súd jej žiadosti dnes vyhovel a odmietol odvolanie, ktoré v lete podala spoločnosť Apple. Výsledok? Firmu to bude stáť nemalých 440 miliónov amerických dolárov (dodáva agentúra Reuters).

V tomto smere si dokonca kompetentní pohoršili a nie o málo. Pôvodne malo Apple vyplatiť spoločnosti VirnetX „len“ 302 miliónov amerických dolárov. Bolo to teda o 138 miliónov menej ako dnes. Právnici jablkovej spoločnosti ale chceli bojovať čo v konečnom dôsledku veľmi nevišlo (nikto to ale nemohol vedieť).

iPhone 12 Pro Max bude mať naozaj obrovský displej!
Patenty sa týkali VPN – svetapple.sk

Celý tento súdny spor sa týkal patentu ohľadom VPN. Apple tvrdilo, že že americký patentový úrad nebral do úvahy niekoľko kľúčových častí rôznych patentov.

Pôvodný súd ale toto odvolanie zrušil a navrhol firme vyplatiť ešte vyššiu čiastku (439 miliónov dolárov). To sa však právnikom nepáčilo a tak sa vyskúšali odvolať na najvyšší súd. Ani tu ale nepochodili úspešne. Dnes má teda Apple povinnosť zaplatiť firme VirnetX až 440 miliónov dolárov. Nič moc ale patenty sa porušovať nemajú, Apple predsa nie je „boh“.

Apple zaplatí pokutu 440 miliónov dolárov. Porušilo patenty.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.