Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojej streamovacej službe. Nakoľko je tu veľmi málo obsahu, snaží sa to napraviť. Dnes sme sa dozvedeli informáciu, že svojmu partnerskému filmovému štúdiu A24 zaplatilo 10 miliónov dolárov za dokument „Boys State“.

Apple zaplatilo 10 miliónov dolárov za dokument na Apple TV+

Urobiť kvalitnú konkurenciu napríklad takému Netflixu nie je vôbec jednoduché. Človek očakáva v prvom rade kvalitný obsah, čo Apple splnilo. Následne by však tohto obsahu malo byť dosť na to, aby mal predplatiteľ čo pozerať. No a to v Cupertine príliš nevyšlo. Mnohí už Apple TV+ nesledujú, pretože jednoducho nemajú čo sledovať. Prvé série seriálov, na ktoré sme sa tešili máme dávno za sebou a na platforme ostalo „ticho“.

Nie však nadlho. Už dnes je ohlásených niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré sa v službe čoskoro objavia. Okrem iného by to mal byť aj dokumentárny film „Boys State“, ktorý natočilo filmové štúdio A24 a režírovala ho dvojica Jesse Moss a Amanda McBaine. Firma podľa uniknutých informácii mala zaplatiť zhruba 10 miliónov dolárov za to, aby sa novinka objavila na obrazovkách predplatiteľov Apple TV+.

Apple zaplatilo 10 miliónov dolárov za dokument na Apple TV+

Celý film bude zobrazovať experiment, počas ktorého bude 1000 sedemnásťročných chlapcov z Texasu budovať reprezentatívnu vládu. Jedná sa teda v podstate o politický dokumentárny film, ktorý by mal trochu netradičným spôsobom skúmať stav americkej demokracie. Premiéra snímku bola demonštrovaná pred týždňom, 24. januára na filmovom festivale Sundance.

To kedy presne sa môže dostať do Apple TV+ nevieme. Každopádne je dobré, že sa sem Apple nebojí pridať aj takéto politické témy. Dokumentárne filmy sú veľmi dôležité. Dokážu svojim spôsobom vzdelávať ľudí a ovplyvňovať ich mienku. Presne preto by mali mať priestor aj na platformách ako Apple TV+. V súčasnosti by mala mať služba vyše 30 miliónov predplatiteľov (väčšina samozrejme neplatí nič). Ste medzi nimi aj vy alebo ste službe nedali šancu?

Na Apple TV+ sú dostupné nové diely k seriálom "SEE", "The Morning Show" či "For All Mankind".
Apple zaplatilo 10 miliónov dolárov za dokument na Apple TV+
Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadia z iPhonu 12 na vaše aktuálne zariadenie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.