Ukazuje sa, že spoločnosti Apple veľmi záleží na tom, aby si udržala svojich popredných talentovaných inžinierov. Najnovšie im vyplatila nezvyčajné akciové bonusy, ktorých výška sa v závislosti od jednotlivcov pohybuje na úrovni od 50 000 $ do 180 000 $ (cca 44 000 € až 158 000 €).

Osoby, ktorých sa to týka, mali obrovský prínos pri vývoji a dizajne prvého ARM procesora pre počítače Mac (platforma Apple Sillicon) a taktiež ostatných hardvérových produktov alebo komponentov, z ktorých sa skladajú rôzne elektronické zariadenia. Taktiež sa však mohli zúčastniť aj na návrhu či vývoji softvérových riešení, ktoré používajú stovky miliónov ľudí na celom svete na dennej báze.

Dôležité je upozorniť, že samotný bonus nie je týmto pracovníkom vyplatený naraz ale tí ho dostanú vo forme akcií, ktorých hodnota sa rozloží na dobu štyroch rokov. To by malo zamestnancov motivovať k tomu, aby neprešli ku konkurencii. Veľký záujem má o nich javiť napríklad Facebook, ktorý sa nedávno premenoval na spoločnosť Meta.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Dokopy sa spomínané bonusy týkajú približne 10 – 20 % inžinierov spoločnosti Apple a podľa ich výpovedí dostala väčšina z nich čiastky na úrovni 80 000 $, 100 000 $ a 120 000 $.

Netreba zabúdať na to, že udržať si kvalitného zamestnanca aj s vyplatením „tučného bonusu“ je pre spoločnosť Apple stále lacnejšie, ako hľadať nového dostatočne kvalifikovaného človeka. Aj preto sa vrcholoví manažéri rozhodli podstúpiť tento krok.

Prečítajte si tiež  Žena si splietla AirPods s tabletkou a slúchadlo prehltla. Pozrite si video

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.