Apple získalo exkluzívne práva na film CODA

Aj keď to tak v súčasnosti nevyzerá, Apple TV+ má v budúcnosti veľký potenciál. Objavujú sa tu filmy, seriály a dokumenty, ktoré nikde inde nenájdete a môžeme ich považovať za exkluzívny obsah. Čoskoro sa k nemu pridá aj pripravovaný film CODA, za ktorý Apple zaplatilo 25 miliónov dolárov.

Podľa magazínu Deadline ide o jeden z najdrahších filmov, aké sa na Apple TV+ doposiaľ objavili. Rekord by mal držať Greyhound s Tomom Hanksom, ktorého práva vychádzali na cca 70 miliónov dolárov.

- Reklama -

Režisérom filmu CODA je Siân Heder, a hlavnú úlohu získala herečka Emilia Jones, stvárňujúca Ruby, jediné počujúce dievča v nepočujúcej rodine. Akonáhle sa jej končia stredoškolské časy, postaví sa pred náročnú otázku, v ktorej rieši, či bude pokračovať štúdiom na vysokej škole, alebo zostane doma a pomôže rodine.

Magazín Deadline dodáva, že Apple nebolo jediné, ktoré malo o film CODA záujem. Ponuky vraj priniesol aj Amazon, avšak v Cupertine boli ochotní zaplatiť viac. V súčasnosti nie je jasné, kedy sa dočkáme premiéry alebo traileru. Predpokladáme však, že by to malo byť v nasledujúcich mesiacoch.

Napíšte nám do komentára, čo si myslite o službe Apple TV+ vy. Dáva vám zmysel za sumu 4,99€/mesačne, alebo ju používate len v rámci bezplatnej skúšobnej doby?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.