Už viackrát sme hovorili o tom, že služby sú pre spoločnosť Apple budúcnosť a bude sa na ne viacej zameriavať. V podstate sa tak aj stalo. Nie len samotné produkty zarábajú miliardy. Od októbra do decembra 2019 Apple na službách profitovalo a zarobilo až 12,7 miliardy dolárov!

Apple zarobilo za posledné 3 mesiace 2019 na službách 12,7 miliárd dolárov!

V Cupertine sa do služieb poriadne obuli. Rozhodli sa, že začnú pokrývať všetko to, čo sa len na trhu pokrývať dá. Spustilo sa to v podstate už pred rokmi, keď prišiel iTunes Store s hudbou pre iPod a Mac.

Neskôr ho doplnil napríklad App Store a iCloud pre iPhone a iPad. Potom to už išlo samo. Apple Pay, Apple Music, Apple Care, Apple TV+, Apple Arcade a podobne… Určite sme ich ani nevymenovali všetky. Každopádne sa jedná o významný zdroj príjmov, ktorý bude v budúcnosti len a len narastať.

Biznis v tomto smere ide stále dopredu. Za posledné 3 mesiace roku 2019 dokázala firma na službách extrémne profitovať. Zarobila až 12,7 miliardy dolárov, čo je nárast oproti predchádzajúcemu obdobiu na úrovni 17%.

Od júla do konca septembra 2019, Apple profitovalo v tejto oblasti na úrovni 10,9 miliard dolárov. Tento rok sa očakáva ďalší nárast. Navyše ku koncu 2020 začne byť aj Apple TV+ pre milióny používateľov spoplatnená. To je určite dobrá správa najmä pre akcionárov!

Apple zarobilo za posledné 3 mesiace 2019 na službách 12,7 miliárd dolárov!

V roku 2019 prišili na trh v podstate až 4 nové služby

Ako sme už naznačili v úvode, spoločnosť Apple sa rozhodla pokryť všetky smery, ktoré sa len pokrývať dajú. Výsledok toho je taký, že len v roku 2019 prišli až 4 nové služby, ktoré do pokladničky priniesli (prinesú) stovky miliónov dolárov. bavíme sa o Apple News+, Apple TV+, Apple Arcade a Apple Card.

Jablková spoločnosť si zbiera svoje tromfy rekordným tempom. Tak napríklad, starý dobrý App Store zaznamenal na nový rok obrat vo výške 386 miliónov amerických dolárov! To je rekord.

Tiež by sme mohli spomenúť aj službu Apple News+, ktorá je dostupná len v krajinách ako USA, Austrália, Veľká Británia a Kanada. Momentálne má viac ako 100 miliónov predplatiteľov (a to sa o nej hovorí ako o neúspešnej).

Pomohlo aj globálne Apple Pay…

Apple Pay sa behom roka 2019 rozšíril skoro do celého sveta. Dostali sa sem desiatky krajín, ktoré o službe len a len snívali (vrátane Slovenska). Výsledok? Dvojnásobný počet transakcii. Dokopy ich bolo cez 15 miliárd.

Prečítajte si tiež  Prvé dojmy z iPadu Air 4. generácie. Kúpiť či nekúpiť?

Tu treba pripomenúť, že stále sa ešte nejedná o nič iné, ako len o začiatok. Ľudia budú služby (najmä tie na báze predplatného) používať stále viac a viac.

Apple bude na konci dňa rátať miliardy a konkurencia sa bude čudovať. Do komentára nám nezabudnite napísať, aké služby momentálne využívate vy? Zvládnete ich vôbec vymenovať všetky?

Apple zarobilo za posledné 3 mesiace 2019 na službách 12,7 miliárd dolárov!
Apple zarobilo za posledné 3 mesiace 2019 na službách 12,7 miliárd dolárov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.