Jedna z najbohatších technologických spoločností sveta má evidentne veľa odvahy. Napriek tomu, že obdobie Q2 2020 dopadlo absolútne fenomenálne, prenajímateľov priestorov pre prevádzky Apple Store žiada, aby znížili nájom o 50%. Informovala o tom redakcia The Sunday Times.

Apple žiada o 50% zníženie nájmu pre svoje Apple Store!

Svetová zdravotná kríza sa dotkla každého segmentu. Niektoré firmy sa nemali problém adaptovať, pretože u nich už dlhé roky funguje online obchod. Patrí sem aj Apple, ktoré napriek rôznym obmedzeniam dokázalo zvýšiť predaje o 59,7 miliardy amerických dolárov. To nie je zanedbateľné číslo.

Napriek obrovským úspechom však kompetentní stále pracujú na tom, ako ušetriť všade tam, kde má spoločnosť momentálne „zbytočne“ vysoké náklady. Zaujímavé miesto sa otvára v odvetví nájomného. Majiteľov priestorov, v ktorých sa nachádza Apple Store, začala firma žiadať o 50% zníženie platieb. Všetko až po oznámení úspešného štvrťroka.

Cupertinský gigant sa podľa správy sústredí predovšetkým na Veľkú Britániu. V tejto krajine prevádzkuje celkovo až 38 kamenných predajní. Mesačné platby za nájomné musia tvoriť obrovské náklady. Nakoľko sú však dané miesta vo veľa prípadoch uzatvorené, Apple tu nemôže predávať.

Jablková spoločnosť má v tomto smere skvelú vyjednávajúcu pozíciu. Práve jej obchody bývajú veľmi populárne a ľudia ich radi navštevujú (čím sa dostanú napríklad do nákupného centra, kde môžu míňať svoje peniaze ďalej). Prenajímatelia majú tendenciu udržiavať si prevádzky cupertinského giganta. Je teda pravdepodobné, že napokon na zníženie nájomného dočasne pristúpia.

Koniec koncov, ak takúto možnosť dostali iné firmy, prečo by ju nemalo využívať aj Apple. Kompetentní tieto skutočnosti odmietli komentovať. O tom, či je tento krok správny si urobte svoj vlastný názor sami.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ako vložiť hudbu do iPhonu cez iTunes alebo Finder?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -