Technologické spoločnosti zažili počas pandémie koronavírusu nepríjemnú skúšku, ktorá preverila ich schopnosti ako aj produkty v praxi. Ukázalo sa, že ľudia vedia pracovať z domova, hoci to nie je v každom zamestnaní úplne ideálne.

V Cupertine sa preto snažili už od začiatku roka 2021 dosiahnuť stav, kedy by sa mohla aspoň časť pracovníkov vrátiť do svojej kancelárie, hoci by šlo stále o obmedzený režim. Pôvodne sa hovorilo, že by to mohlo byť už v septembri a potom v októbri. Teraz je ale všetko ináč.

Ako uvádza známy analytik Mark Gurman (s presnosťou 88,8%) z agentúry Bloomberg, Apple opäť odkladá svoje plány týkajúce sa fyzického návratu zamestnancov do práce. Dôvodom je samozrejme zhoršujúca sa pandemická situácia.

Prečítajte si tiež  Apple podporuje svojich zamestnancov v očkovaní proti COVID-19

Takzvaný hybridný plán práce, kedy by ľudia chodili do práce len v pondelok, utorok a piatok (kvôli bezpečnosti) sa má začať až v roku 2022. Vyplýva to z oznámenia pre zamestnancov, ktoré bolo rozoslané medzi pracovníkov Apple od vedúceho oddelenia ľudských zdrojov a maloobchodu Deirdreho O’Briena.

Mark Gurman na koniec správy dodáva, že spoločnosť Apple neplánuje opätovné zatvorenie maloobchodných predajní, ktoré má rozmiestnené naprieč celým svetom.

Nedávno však zamestnancom ale aj zákazníkom v týchto obchodoch prikázala, aby si z dôvodu rýchleho šírenia delta variantu COVID-19 opäť nasadili rúška a dodržiavali všetky hygienické opatrenia.

Zároveň Apple pracovníkov prízvukuje, aby sa dali zaočkovať. To však zatiaľ nie je povinné.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -