Jablková spoločnosť sa rozhodla vykonať štandardný update aplikácie TestFlight na verziu 2.7.0 a okrem drobných zmien upravila aj celkový vizuál. Úplne nová ikona pôsobí (na nás) modernejším a elegantnejším dojmom.

Apple zmenilo ikonku aplikácie TestFlight

Možno ste sa už s touto appkou stretli a možno nie. V princípe sa však používa na testovanie ešte nedokončených beta verzií aplikácií, ktoré sú určené napríklad aj pre bežných používateľov. Vývojári si tak vedia overiť funkčnosť svojho softvéru predtým, než ho uvedú do ostrej prevádzky.

Najnovšia verzia s číselným označením 2.7.0 prišla iba dnes. Pracovníci v spoločnosti Apple sa tu zamerali na vylepšenia v oblasti stability a opravy chýb. Okrem iného sem ešte pribudla aj prepracovaná ikonka, čo ste si už mohli prečítať v úvode článku.

Nový dizajn je naoko komplikovanejší, no zato modernejší a elegantnejší. Princíp vrtule tu ostáva, no tentokrát ho dopĺňajú 3D efekty, ktoré predstavujú vyvíjané aplikácie. Celkovo ide o štýl, ktorý sa objavuje hlavne v operačnom systéme macOS Big Sur. Niektoré prvky však môžeme pozorovať aj v iOS 14 či iPadOS 14.

Uvidíme, či sa v budúcnosti bude meniť dizajn aj pri iných appkách. Apple napríklad počas posledných týždňov prepracovalo farby na Apple Music, o čom si viac môžete prečítať v tomto článku. Do komentára nám napíšte, či sa vám viac páči staré alebo nové prevedenie TestFlight. Za nás dávame palec hore aktuálnejšej verzii…

zdroj

Prečítajte si tiež  Milujete Apple? Tieto deky sa vám určite zapáčia. Ich cena je však trochu vysoká
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.