Aplikácia WhatsApp patrí medzi najpoužívanejšie sociálne siete na svete. Dôvodom jej úspechu je aj fakt, že ju tvorcovia neustále vylepšujú a pridávajú do nej nové užitočné funkcie. Teraz sa sem dostala ďalšia ikona, ktorú ocení každý používateľ. Téme sa venoval portál WABetaInfo.

Všetko je zatiaľ súčasťou len testovacej beta verzie, čo znamená, že pokiaľ sa vylepšenie neosvedčí, vôbec sa nemusí dostať do bežnej prevádzky medzi miliardy ľudí po celom svete. Na druhej strane sa to ale nepredpokladá.

- Reklama -

Ide totiž o veľmi dobrý nápad, ktorý vám uľahčí používanie apky. Novinka je súčasťou zatiaľ len pre operačný systém Android a objavuje sa v beta verzii 2.23.1.11.

WhatsApp nová ikona záložky pre miznúce správy
Zdroj: WABetaInfo

Samotná ikona pripomína svojim dizajnom záložku a v budúcnosti bude slúžiť na to, aby ste si mohli označiť uložené miznúce správy. Aj to je funkcia, ktorá do WhatsAppu príde už v dohľadnej dobe, no zatiaľ si ju nemôžete užívať.

Hľadáte kvalitný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. Ekologické kryty štartujú na sume 9,99 € a obľúbené transparentné kryty na sume 14,99 €. Svoju objednávku môžete zaplatiť aj cez Apple Pay a zásielka k vám bude odoslaná už niekoľko hodín po objednávke. Tak na čo ešte čakáte? (Reklama)

V praxi pôjde o šikovné vylepšenie

Aplikácia WhatsApp
Zdroj: Unsplash / Eyestetix Studio

Aby sme lepšie vysvetlili, ako to bude fungovať v praxi, pokiaľ si budete chcieť (aspoň dočasne) uložiť klasické miznúce správy a vyhnúť sa tak ich vymazaniu niekoľko minút alebo hodín po odoslaní, jednoducho ich označíte touto ikonou.

Okrem vás ju uvidia aj všetci ostatné účastníci konverzácie. To pre prípad, aby bola zachovaná maximálna bezpečnosť a kontrola nad správou, ktorá mala existovať len na obmedzený čas.

V súčasnosti žiaľ nevieme povedať, kedy bude táto šikovná novinka k dispozícii pre všetkých používateľov, no ako poznáme WhatsApp, trvať to môže týždne ale aj mesiace. Nechajme sa teda prekvapiť.

Ocenili by ste takéto vylepšenie vo WhatsAppe aj vy? Dajte nám vedieť do komentára. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.