Aj keď je Apple jedna z najväčších technologických spoločností na svete, problémy, ktoré trápia tento svet sa jej týkajú rovnako ako všetkých ostatných. Firma včera ohlásila rekordné tržby, no druhým dychom zdôraznila, že očakáva problémy s dodávkami niektorých produktov.

O túto informáciu sa postaral priamo generálny riaditeľ Tim Cook. Vo svojom prejave tvrdil, že technologický priemysel zažíva z pohľadu výroby ťažké časy a sám si nie je istý, ako dlho ešte budú trvať.

- Reklama -

Konkrétne sa vyjadroval ku pretrvávajúcej zdravotnej kríze spôsobenej ochorením COVID-19, ktorá stále v niektorých krajinách komplikuje produkciu. Olej do ohňa však prilieva tiež kríza polovodičov či problémy s nepriaznivým počasím vo všetkých kútoch sveta.

Apple v tom nie je samé

Ako sme už naznačili vyššie, v blízkej budúcnosti sa môže stať, že svoj vysnívaný iPhone alebo iPad neženiete v takej konfigurácii, akú si práve prajete.

Čo je ešte horšie, v niektorých krajinách môže dôjsť k úplnému výpadku dodávok, takže sa najnovší iPhone a iPad nebude dať kúpiť vôbec či už s najmenším alebo najväčším úložiskom.

Prečítajte si tiež  Recenzia: WildMan X2 je jeden z najlepších držiakov smartfónu na bicykel

Nikto nevie, ako dlho bude tento problém pretrvávať a tak vám odporúčame, aby ste si svoje zariadenie zaobstarali čo najskôr. Vyhnete sa tak dlhým čakacím dobám, ktoré môžu prevyšovať mesiace. Na vlastnej koži sme to zažili začiatkom roka pri iPhone 12 Pro Max.

V tejto nezávideniahodnej situácii Apple nie je samé a krízou spôsobenou koronavírusom, polovodičmi či nedostatkom surovín trpia aj iní výrobcovia elektroniky či elektronických komponentov. V praxi to do značnej miery spomaľuje ekonomiku, pretože tieto komponenty chýbajú aj v inom priemysle (automobily, nábytok, rôzne stroje a podobne).

Dajte nám vedieť do komentára či a aký iPhone prípadne iPad si plánujete kúpiť v najbližšej dobe.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.