Ako iste viete, AirTag na seba začína upozorňovať vždy 3 dni po tom, ako sa vzdiali od svojho majiteľa. Po novom však Apple tento čas prispôsobilo, aby zabránilo možnému sledovaniu osôb. Prívesok je určený len na lokalizáciu predmetov.

V oficiálnom vyjadrení pre portál CNET spoločnosť uviedla, že v súčasnosti rozosiela prvé softvérové aktualizácie, ktoré skracujú čas, kým AirTag začne vydávať hlasný upozorňovací tón.

- Reklama -

Po novom sa teda neozve po 72 hodinách ale náhodne v rozmedzí od 8 do 24 hodín. Prehrávanie zvuku bude trvať krátky čas a pokiaľ počas neho nikto AirTag neidentifikuje, neskôr sa postup zopakuje.

Väčšie zabezpečenie pre Android

V Apple tiež pracujú na vytvorení špeciálnej aplikácie, ktorá bude určená pre zariadenia s operačným systémom Android.

Ako iste viete, práve možnosť sledovania niekoho mimo ekosystému spoločnosti Apple je pomerne jednoduchá a bezpečnostní experti pred tým zdvíhajú varovný prst.

Aj keď o apke nemáme bližšie podrobnosti, vydaná má byť už v druhej polovici tohto roka. Je však zrejmé, že účinná bude až vo chvíli, keď si ju používatelia nainštalujú do svojich Android zariadení. Otázne ostáva, koľko z nich to reálne urobí.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here