Ako informuje agentúra Bloomberg (prostredníctvom Macrumors), spoločnosť Apple opäť poskytuje niektorým inžinierom akciové bonusy, aby ich motivovala zostať v spoločnosti. Vybraní hardvéroví a softvéroví inžinieri si môžu prilepšiť až do 200 tisíc dolárov, čo je aj na tohto technologického giganta pomerne štedré a zriedkavé.

Ešte v decembri spoločnosť Apple poskytla vybraným inžinierom v oblasti vývoja čipov a hardvéru bonusy vo výške až 180 000 USD, pričom nové bonusy dostanú hardvéroví aj softvéroví inžinieri. Zdroj, ktorý agentúre Bloomberg povedal o ďalšom kole prémií tiež uviedol, že tentoraz dostáva špeciálnu dotáciu menej inžinierov ako predtým. Spoločnosť Apple chce skrátka zabrániť tomu, aby jej ľudia „utiekli“ ku konkurencii.

Bonusy v hodnote od 100 000 do 200 000 USD boli poskytnuté vo forme obmedzených akciových podielov, na ktoré vznikne nárok v priebehu štyroch rokov za predpokladu, že zamestnanci zostanú v spoločnosti Apple a neprijmú prácu v iných spoločnostiach.

Spoločnosť Apple poskytuje bonusy, aby podporila zotrvanie zamestnancov a zabránila iným spoločnostiam, ako je Meta, v „kradnutí“ jej najlepších talentov.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -