Tak ako to už tradične býva, na prelome mesiacov november a december začala spoločnosť Apple meniť farbu loga na predajniach po celom svete. Červené logá na Apple Store sú tradícia a majú za ciel upozorniť na boj proti zákernému vírusovému ochoreniu.

Červené logá na Apple Store po celom svete. Prečo?

Možno práve cestujete a vrámci návštevy kamennej pobočky spoločnosti Apple ste si všimli výrazného červeného loga. Nie, nie je to chyba žiarovky. Spoločnosť takto každým rokom upozorňuje na svetový deň boja proti vírusovému ochoreniu HIV/AIDS. Ten sa koná už 1. decembra.

Zmena farby loga na predajniach je pri tom pomerne výnimočný stav. Niečo podobné robí Apple iba zriedka. Svetový deň boja proti AIDS je jedna z takýchto príležitostí. Potom sa napríklad so zelenými logami môžeme stretnúť na deň zeme.

Pokiaľ vás zaujíma ako to celé vlastne funguje, tak samozrejme svietiace logá majú v sebe zakomponovanú ešte jednu, červenú žiarovku. Tá svieti iba počas tejto príležitosti. Takýchto lôg bolo minulý rok až 125. Okrem toho má však Apple po celom svete aj také predajne, ktorých logá nie sú svietiace. Na týchto vyše 400 logách sa potom nachádza výrazná červená nálepka.

https://www.instagram.com/p/B5YZqf4I2Bs/?utm_source=ig_embed

Apple pomáha organizácii (RED)

Tak ako už býva zvykom v prípade Applu, neostáva iba pri rozsvietených logách na svojich obchodoch. Týmto krokom chce zvýšiť povedomie o danej problematike. Na to aby ale spoločnosť reálne pomohla organizácii, každým rokom usporiada nejakú zaujímavú akciu. O tej tohtoročnej si môžete viac prečítať tu.

Dokopy sa takto jablkovej spoločnosti podarilo vyzbierať od roku 2006, kedy s programom (RED) začala, viac ako 220 000 000$. To je skutočne nezanedbateľná suma peňazí.

Možno o tom ani neviete, no pokiaľ máte doma nejaké (RED) produkty, teda všetky v červenej farbe, aj vy patríte k jedným z prispievateľom. Práve výťažok z týchto zariadení alebo príslušenstva putuje na účet organizácie.

Do komentára napíšte čo „červené“ od Applu doma vlastníte

https://www.instagram.com/p/B5YQan0AD7P/?utm_source=ig_embed
Prečítajte si tiež  Výroba iPhonu 12 mini sa kvôli nízkym predajom skončila skôr, ako sa očakávalo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.