O tom, že spoločnosť Apple pripravuje nové slúchadlá s názvom AirPods Studio sme vás už informovali v tomto článku. Dnes máme ďalšie zaujímavé novinky. Podľa uniknutých informácii budú mať aj automatickú detekciu polohy na hlave alebo na krku.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou „AirPods Studio“

Ak vám tento nadpis niečo pripomenul, pravdepodobne je to detekcia, ktorú majú štandardne vstavanú AirPods a AirPods Pro. Technológia je schopná zastaviť prehrávanie v situácii, pokiaľ si ich vyberiete z uší a následne ho opätovne spustiť, keď ich vrátite naspäť. Jedná sa o veľmi sofistikovaný spôsob, ktorý vám na jednej strane ušetrí baterku a na strane druhej zvýši komfort používania. Nakoľko vám nič neunikne, nemusíte pesničku pretáčať alebo púšťať odznova.

AirPods Studio, ktoré budú zrejme vychádzať z Beats Studio dostanú veľmi podobné senzory. Nakoľko sa bude jednať o omnoho väčšie slúchadlá, špeciálny hardvér bude sledovať polohu na hlave a polohu na krku. Podľa situácie potom AirPods Studio pozastavia alebo spustia song. Nie je to všetko.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".

Zariadenie prinesie ešte jeden senzor, ktorý bude vedieť rozoznať vaše ľavé a pravé ucho (pre správne smerovanie zvukov). Inými slovami sa nikdy nestane, že by ste si AirPods Studio nasadili naopak. Opäť teda jednoduché vylepšenie, ktoré zlepší používateľský komfort.

Okrem toho by táto novinka mohla priniesť individuálne nastavenie ekvalizéra, aktívnu redukciu šumu a v neposlednom rade aj vymeniteľné komponenty, vďaka čomu tu bude existovať určitá možnosť individualizácie. V tomto prípade sa ale nejedná o 100% informácie takže v očakávaniach sme trochu opatrnejší. Každopádne AirPods Studio budú evidentne veľmi vymakaný produkt a my sa naň už veľmi tešíme. Prísť môžu v najbližších dňoch či týždňoch.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".
Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou „AirPods Studio“.
Prečítajte si tiež  Toto je 10 najväčších noviniek v iOS 17
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.