O tom, že spoločnosť Apple pripravuje nové slúchadlá s názvom AirPods Studio sme vás už informovali v tomto článku. Dnes máme ďalšie zaujímavé novinky. Podľa uniknutých informácii budú mať aj automatickú detekciu polohy na hlave alebo na krku.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou “AirPods Studio”

Ak vám tento nadpis niečo pripomenul, pravdepodobne je to detekcia, ktorú majú štandardne vstavanú AirPods a AirPods Pro. Technológia je schopná zastaviť prehrávanie v situácii, pokiaľ si ich vyberiete z uší a následne ho opätovne spustiť, keď ich vrátite naspäť. Jedná sa o veľmi sofistikovaný spôsob, ktorý vám na jednej strane ušetrí baterku a na strane druhej zvýši komfort používania. Nakoľko vám nič neunikne, nemusíte pesničku pretáčať alebo púšťať odznova.

AirPods Studio, ktoré budú zrejme vychádzať z Beats Studio dostanú veľmi podobné senzory. Nakoľko sa bude jednať o omnoho väčšie slúchadlá, špeciálny hardvér bude sledovať polohu na hlave a polohu na krku. Podľa situácie potom AirPods Studio pozastavia alebo spustia song. Nie je to všetko.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".

Zariadenie prinesie ešte jeden senzor, ktorý bude vedieť rozoznať vaše ľavé a pravé ucho (pre správne smerovanie zvukov). Inými slovami sa nikdy nestane, že by ste si AirPods Studio nasadili naopak. Opäť teda jednoduché vylepšenie, ktoré zlepší používateľský komfort.

- Reklama -

Okrem toho by táto novinka mohla priniesť individuálne nastavenie ekvalizéra, aktívnu redukciu šumu a v neposlednom rade aj vymeniteľné komponenty, vďaka čomu tu bude existovať určitá možnosť individualizácie. V tomto prípade sa ale nejedná o 100% informácie takže v očakávaniach sme trochu opatrnejší. Každopádne AirPods Studio budú evidentne veľmi vymakaný produkt a my sa naň už veľmi tešíme. Prísť môžu v najbližších dňoch či týždňoch.

Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou "AirPods Studio".
Detekcia hlavy a krku by mohla byť súčasťou “AirPods Studio”.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here