Dotazník od Steva Jobsa

V druhej polovici februára 2021 sa otvára veľká online aukcia, na ktorej môžete naraziť na zaujímavé predmety. Jedným z nich je aj dotazník o zamestnaní, ktorý vyplnil CEO Applu, Steve Jobs.

Ako už asi tušíte, tento vzácny kúsok papiera nesúvisí so spoločnosťou Apple. Vyplnený bol ešte v roku 1973 a teda tri roky pred tým, než vznikla počítačová firma s nahryznutým jablkom v logu.

Do dražby putuje dotazník, ktorý vyplnil aj Steve Jobs

Všetko sa to stalo v čase, kedy Jobs ukončil štúdium na Reed College, ktorú navštevoval cca 6 mesiacov (potom sa ešte jeden a pol roka nepravidelne zúčastňoval prednášok, avšak už nebol vedený ako študent).

Jeden z najväčších novátorov 20. a 21. storočia v tomto krátkom dokumente uviedol, že medzi jeho hlavné zručnosti patrí „Počítač“ a „Kalkulačka“ a to hlavne v súvislosti s dizajnom. Tak isto uvádza svoje špeciálne schopnosti pre elektroniku a digitálny svet. V tomto čase mal Steve Jobs iba 18 rokov.

Do dražby putuje dotazník, ktorý vyplnil aj Steve Jobs

Už o pár mesiacov neskôr sa zamestnal v spoločnosti Atari na pozícii technika, spolu s priateľom Stevom Wozniakom. Neskôr v roku 1976 založili vlastnú technologickú spoločnosť, ktorú dnes poznáme ako Apple.

Samotný dokument, ktorý môžete vidieť na fotke vyššie bol po prvýkrát v aukcii v roku 2018, kedy sa podaril vydražiť za 175 000$ (cca 144 000€). Predpokladá sa, že jeho historická hodnota medzičasom vzrástla.

Online aukciu organizuje Charterfields a uskutoční sa od 24. februára do 24. marca. Pokiaľ máte záujem a dostatok financií na dlhodobú investíciu, teraz máte príležitosť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.