LG pridáva AirPlay 2 do televízorov z roku 2018

Juhokórejský gigant napokon dodržal sľub, o ktorom nás informoval ešte začiatkom roka 2020. Hoci to trvalo celých 12 mesiacov, napokon sa v samotnom závere tešíme z aktualizácie, ktorá sprístupňuje funkciu AirPlay 2 či HomeKit na vybraných inteligentných televízoroch LG, vyrobených v roku 2018.

Update sa podľa prvých majiteľov dostáva do televízorov už v týchto chvíľach. Pokiaľ vlastníte jeden z nich, je dosť možné, že už ho tu máte. Skontrolujete to v nastaveniach.

Funkcia AirPlay 2 umožňuje streamovať videá, hudbu, podcasty a ďalší obsah z iPhonu, iPadu alebo Macu na váš kompatibilný inteligentný televízor LG, bez potreby vlastnenia Apple TV.

Funkcia HomeKit umožňuje ovládanie napájania, hlasitosti a ďalšie nastavenia televízora pomocou aplikácie Domácnosť, alebo hlasového asistenta Siri.

Ak nevlastníte televízor LG ale napríklad Samsung, Sony či Vizio, aj v tomto prípade môžete mať k dispozícii AirPlay 2 alebo HomeKit. Všetko závisí len od verzie a veku zariadenia. Služby v praxi fungujú absolútne príkladne, o čom sme sa presvedčili aj my v redakcii. Do komentára nám napíšte, aké sú vaše skúsenosti.

Prečítajte si tiež  Apple ohlásilo víťazov ocenenia Design Awards 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.