Ako tomu býva po každom predstavení novej modelovej rady iPhonov, aj tento rok priniesol obrovský záujem. Analytici predpovedali veľký nápor objednávok iPhonu 13, čo sa nakoniec aj vyplnilo.

To sa následne odrazilo na omeškaných dodávkach, ktorým neprospieva ani dlhotrvajúca kríza s čipmi a problémami v distribúcii. Podľa novej správy od DigiTimes Taiwan by sa však dodávky iPhonov mali výrazne polepšiť.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 môže byť prvým produktom, ktorý Apple predstaví v roku 2022

Apple plánuje dodávky iPhonu 13 zvýšiť až o 30 % a zároveň prekročiť hranicu 300 miliónov predaných iPhonov v roku 2022. Celoročné výsledky by chcela firma dohnať ešte pred predstavením iPhonu 14, ktorého sa klasicky dočkáme na jeseň.

Dopyt po nových modeloch sa však postupne stabilizuje, čo sa pochopiteľne odráža aj na lepších dodávacích časoch. Agentúra Bloomberg začiatkom tohto mesiaca informovala, že spoločnosť Apple upozorňuje svojich dodávateľov, aby v súvislosti s nižším dopytom znížili produkciu iPhonov.

iPhone 13 mini

Ako ste na tom s novou modelovou radou iPhonu 13 vy? Dočkali ste sa svojho smartfónu v rozumnom čase, alebo ste boli nútený naň čakať dlhšie? Podeľte sa s nami o komentár pod článkom.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJDigiTimes
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.