Podľa informácií zo zahraničných zdrojov (Bloomberg) informovala spoločnosť Apple niektorých svojich dodávateľov komponentov o tom, že dopyt po iPhone 13 sa pred sviatkami mierne spomaľuje. Vzhľadom na očakávaný obrovský záujem zo strany zákazníkov je to vcelku prekvapujúce.

Správy o slabnúcom dopyte prichádzajú v čase, keď sa odhady dodávok zariadení postupne zlepšujú a firma sľúbila, že väčšinu z nich doručí zákazníkom ešte pred Vianocami.

Spoločnosť Apple v októbri znížila výrobu iPhonu 13 pre rok 2021 až o 10 miliónov kusov kvôli nedostatku čipov v celom odvetví. Technologický gigant pôvodne plánoval, že v priebehu tohto roka vyrobí približne 90 miliónov kusov novej generácie smartfónov. Problémom však bolo, že spoločnosti Broadcom a Texas Instruments neboli schopné dodať dostatok polovodičov.

Prerátalo sa Apple? 

Podľa agentúry Bloomberg chcelo Apple dohnať straty z roku 2021 začiatkom roka 2022, keď sa zlepší celková situácia na trhu. Apple ale pred pár dňami upozornilo dodávateľov, že o jeho produkty nemusí byť až taký veľký záujem ako si spočiatku myslelo.

Prečítajte si tiež  Tento iPhone 13 je venovaný automobilke Tesla a Elonovi Muskovi. Zďaleka nie je lacný...

Počas októbrového hovoru s akcionármi prezradil generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook to, že obmedzenia v dodávkach iPhonov, iPadov a počítačov Mac stáli spoločnosť Apple už približne 6 miliárd amerických dolárov. Taktiež doplnil, že situácia sa zrejme nezlepší ani v decembri 2021.

Uvidíme, ako to bude vyzerať v priebehu času a hlavne ako takáto informácia „otrasie“ akciami spoločnosti Apple. To, že zákazníci pred Vianocami pomaly prestávajú nakupovať nové iPhony 13 je totiž vcelku závažný problém. Čo si o tom myslíte vy?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -