Analytici tvrdia, že iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu 

Nakoľko už dnes poznáme iPhone 13, Apple sa už pomaly pripravuje na jeho nástupcu. S istotou môžeme povedať, že firma má už navrhnuté základné súčasti ako aj dizajn, pričom v najbližších desiatich mesiacoch bude ladiť detaily a produkt pripravovať na konečnú výrobnú fázu.

S týmto pochopiteľne súvisí aj vyhľadávanie dodávateľov, ktorí poskytnú nielen technológie ale aj materiály. Analytici z JP Morgan teraz zverejnili správu, ktorá sa tomu priamo. Podľa ich informácii použije Apple v iPhone 14 Pro titán.

Prečítajte si tiež  V roku 2022 kúpite 6,7" iPhone 14 Max za 950€. Bude mať aj Touch ID!

Ak sa vám zdá toto tvrdenie zvláštne, treba si uvedomiť, že spoločnosť JP Morgan patrí medzi najstaršie na svete a v obore finančného poradenstva dosahuje špičkové výsledky. Jej odhady teda nepochádzajú len z výpočtov ale aj z kvalitných kontaktov, ktoré má nielen v spoločnosti Apple, ale aj u dodávateľov tohto technologického giganta.

Aby toho nebolo málo, v správe sme sa dozvedeli, že exkluzívny kontrakt na produkciu titánového šasi pre iPhone 14 Pro získal dlhodobý partner Apple, spoločnosť Foxconn. Produkcia by mala pribiehať v roku 2022.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

iPhone 14 Pro s titánom bude mať lepšie vlastnosti 

Hoci o tom možno neviete, Apple používa titán vo svojich produktoch aj dnes. V súčasnosti sa s ním môžete stretnúť v niektorých lepšie vybavených Apple Watch Series 7 ako aj v Apple Card. Na Slovensku ale tieto produkty z oficiálnej distribúcie nezoženiete.

Apple Watch Series 6 titán
Apple Watch Series 6 titán

Samotný titán má v porovnaní s nehrdzavejúcou oceľou, ktorá je používaná vo vrcholových iPhonoch niekoľko zásadných výhod.

V prvom rade je to vysoká tvrdosť, ktorá lepšie odoláva poškriabaniu alebo odreninám. Taktiež je titán aj veľmi tuhý, takže sa vám neohne v zadnom vrecku nohavíc, pokiaľ si naň omylom sadnete.

V neposlednom rade musíme spomenúť aj nižšiu hmotnosť. Áno, v porovnaní s hliníkom váži zhruba o 60 % viac, no ak si ho položíme vedľa nehrdzavejúcej ocele, váha sa zredukuje o cca 45 % a to nie je málo! Titán perfektne odoláva korózii a jeho povrchová úprava pôsobí luxusným dojmom. Jediné negatívum teda môže predstavovať vyššia cena.

Apple už s titánom v iPhone experimentovalo aj v minulosti.
Apple už s titánom v iPhone experimentovalo aj v minulosti.

Aj preto sa na iPhone vyrobený z tohto materiálu veľmi tešíme a už sa nevieme dočkať chvíle, keď si ho po prvýkrát poťažkáme v ruke. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy. Preferovali by ste radšej titán, hliník alebo nehrdzavejúcu oceľ?

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -