Donald Trump chce postaviť sochu Steva Jobsa

Aj keď má USA nového prezidenta, krajinu stále vedie Donald Trump. Ešte predtým, ako ho vystrieda Joe Biden, stihol podpísať dokument so zoznamom osôb, ktoré chce zvečniť ako hrdinov v novom parku „National Garden of American Heroes“.

Amerika si má týmto miestom pripomenúť svoje legendy z minulosti, pričom Steve Jobs bude poctený vlastnou sochou na pamiatku životného diela, spoločnosti Apple.

Správa hovorí, že každá osoba na zozname bola starostlivo vyberaná podľa toho, či stelesňovala „amerického ducha odvážnosti, vzdoru, dokonalosti, dobrodružstva, dôvery, vernosti a lásky“. Vo všetkých prípadoch sa jednalo o niekoho, kto ohromil svet silou svojho príkladu a prispel k ušľachtilej histórii Ameriky, ktorej najlepšie časy ešte len prídu.

Medzi ďalšie mená patrí napríklad Emily Dickinson, Walt Disney, Aretha Franklin, Jesse Owens, Miles Davis, Rosa Parks, Nikola Tesla, John Wayne, Martin Luther King Jr. a niekoľko bývalých amerických prezidentov.

Jedná sa o veľmi zaujímavú informáciu a už teraz sme zvedaví, ako bude táto socha vyzerať. Myslíte si, že si ju Steve Jobs zaslúži? Napíšte nám do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.