Pokiaľ chcete vlastniť niečo, čo bude do budúcnosti rásť na hodnote, mali by ste navštíviť aukčnú sieň. Častokrát sa tu objavujú predmety, ktoré sú spájané s dôležitými historickými udalosťami alebo známymi osobnosťami.

Ako uvádza portál iMore, dotazník o zamestnaní Steva Jobsa sa podarilo predať na aukcii v Londýne za cenu 222 400$, čo je v prepočte približne 185 500€! Bavíme sa tu o jednej stránke papiera, ktorá navyše nie je v dokonalom stave.

Samotná aukcia bola spustená ešte 24. februára a pokiaľ nás čítate pravidelne, venovali sme sa jej aj v tomto článku. Jobs vyplnil dotazník v nádeji, že po skončení štúdia na Reed College, ktorú navštevoval zhruba 6 mesiacov získa prácu. O rok neskôr (1974) sa novátor zamestnal v Atari ako technik a o dva roky neskôr (1976) založil spolu so Stevom Wozniakom spoločnosť Apple.

Dražil sa aj v minulosti

V súvislosti s dotazníkom je potrebné uviesť, že to nie je zďaleka prvá aukcia, v ktorej sa objavil. Pôvodne sa dražil aj v roku 2018, kedy zaň vtedajší majiteľ zaplatil 175 000$ (cca 144 000€). Za toto obdobie tak jeho hodnota vzrástla o takmer 50 000$ (cca 40 000€)!

Jobs na papieri napísal, že medzi jeho hlavné záujmy patrí anglická literatúra a v špeciálnych schopnostiach spomenul elektronickú technológiu a dizajn. Steve sa tiež pochválil pokročilými zručnosťami v oblasti počítačov a kalkulačiek.

Celý dokument bol samozrejme riadne skontrolovaný, zreštaurovaný a nový majiteľ k nemu získal certifikát pravosti. Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o takejto investícii vy. Je to niečo, čo sa oplatí ale nie? Budeme radi za všetky vaše názory a postrehy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.