COO (Chief operating officer) Apple, Jeff Williams dnes poskytol rozhovor pre Fox Business. Jedná sa o druhú najvyššie postavenú osobu v jablkovej spoločnosti. V jeho vyjadreniach sa objavil aj optimizmus v schopnosti ekonomiky zotaviť sa z dopadov globálnej zdravotnej krízy.

Jeff Williams je optimista

Hodnota Apple síce dočasne „spadla“ na akciových trhoch, no dnes už sa vracia do normálu a dávno prekročila magickú hranicu, 300$ za kus. Jeff Williams v dnešnom rozhovore podotkol, že firme sa veľmi dobre darí, pretože aj napriek globálnej pandémii dokázala predstaviť 3 nové produkty (v skutočnosti ich však bolo oveľa viac).

Druhý najvyšší predstaviteľ Apple sa pozerá optimisticky na schopnosť spamätania sa ekonomiky po kríze.
Jeff Williams (COO) Apple

„Som optimista. Pokiaľ sa rozhliadnete, vidíte odolnosť ľudí, ktorí pracujú aj v tomto náročnom období. Ak sa pozriem, na Apple, nemôžem byť viacej povzbudený. Aj v týchto ťažkých časoch sme za posledný štvrťrok na diaľku uviedli na trh 3 nové produkty. Myslím si, že sa v dlhšom časovom horizonte ekonomika zotaví. Teraz je len otázkou, ako sa z toho dostaneme“.

Williams sa tiež vyjadril k aktuálnej situácii s dodávateľskými reťazcami, ktoré boli pandémiou tak isto postihnuté. Potvrdil, že spoločnosť Apple riešila problémy, no bližšie ich nekonkretizoval. Takisto sme sa nedozvedeli, či dôjde k omeškaniu niektorých produktov, ako napríklad iPhonu 12, o čom sa už dlhšie hovorí. Jeff dodal, že aktuálne väčšina továrni pracuje naplno a bez problémov.

Na záver ešte posledná zaujímavá informácia. Jablková spoločnosť plánuje v následujúcich týždňoch otvárať ďalšie obchody Apple Store po celom svete. Williams priamo spomenul aj ten Rakúsky (Viedeň), ktorý je ku Slovensku momentálne najbližšie. Vzhľadom na nové uvoľňovanie opatrení, kedy sa od 20. mája môžete vybrať na 24 hodín aj do Rakúska bez negatívneho testu (na COVID-19) a povinnej štátnej karantény to môže byť zaujímavá informácia pre obyvateľov západného Slovenska.

Druhý najvyšší predstaviteľ Apple sa pozerá optimisticky na schopnosť spamätania sa ekonomiky po kríze.
Druhý najvyšší predstaviteľ Apple sa pozerá optimisticky na schopnosť spamätania sa ekonomiky po kríze.
Prečítajte si tiež  Apple výrazne zľavil iPhone 7, 6S a tiež SE!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -