Apple ešte pred viac ako mesiacom, v priamej reakcii na pandémiu koronavírusu urobilo krok, ktorý sme očakávali. Firma na celom svete (okrem Číny) uzatvorila všetky maloobchodné prevádzky a tým pádom boli zákazníci odkázaní výhradne na Apple Online Store. V máji by sa mala situácia dostať do normálu.

Apple Store budú otvorené v máji

O najnovšie informácie sa postarala priamo viceprezidentka spoločnosti Apple pre maloobchod a ľudské zdroje, Deidre O’Brien. Zamestnancom oficiálne oznámila, že väčšina kamenných prevádzok Apple Store sa bude otvárať už na budúci mesiac, teda v máji. Samozrejme, že situácia nebude okamžite taká ako predtým.

Spoločnosť neustále sleduje a analyzuje zdravotnú situáciu vo všetkých lokalitách, kde sa nachádzajú jej obchody. Na základe toho sa vypočítava percentuálne riziko kontaktu zamestnanca s nakazenou osobou (pokiaľ je toto číslo minimálne, obchod sa môže otvoriť).

Aj preto sa v novej správe uvádza, že nie všetky pobočky budete môcť navštíviť už v máji. Najviac zasiahnuté oblasti pandémiou koronavírusu budú mať stále zatvorené, no nakoľko Apple Store na Slovensku oficiálne nie je, nemusí nás to moc trápiť.

- Reklama -

Firma zatiaľ nezverejnila konkrétny zoznam predajní, ktoré bude možné navštíviť a ktoré nie. Na druhej strane je ale isté, že pracovníci budú musieť dodržiavať prísne hygienické štandardy tak, ako to bolo začiatkom roka v Číne. V priestoroch sa teda bude môcť nachádzať len obmedzený počet ľudí na 1 meter štvorcový a tak isto sa bude zákazníkom kontrolovať teplota. Všetci budú samozrejme musieť používať ochranné pomôcky, ako rúško či rukavice…

Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách. Takto sa dá osloviť celý svet. - svetapple.sk
Apple Store budú otvorené v máji – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here