Apple ešte pred viac ako mesiacom, v priamej reakcii na pandémiu koronavírusu urobilo krok, ktorý sme očakávali. Firma na celom svete (okrem Číny) uzatvorila všetky maloobchodné prevádzky a tým pádom boli zákazníci odkázaní výhradne na Apple Online Store. V máji by sa mala situácia dostať do normálu.

Apple Store budú otvorené v máji

O najnovšie informácie sa postarala priamo viceprezidentka spoločnosti Apple pre maloobchod a ľudské zdroje, Deidre O’Brien. Zamestnancom oficiálne oznámila, že väčšina kamenných prevádzok Apple Store sa bude otvárať už na budúci mesiac, teda v máji. Samozrejme, že situácia nebude okamžite taká ako predtým.

Spoločnosť neustále sleduje a analyzuje zdravotnú situáciu vo všetkých lokalitách, kde sa nachádzajú jej obchody. Na základe toho sa vypočítava percentuálne riziko kontaktu zamestnanca s nakazenou osobou (pokiaľ je toto číslo minimálne, obchod sa môže otvoriť).

Aj preto sa v novej správe uvádza, že nie všetky pobočky budete môcť navštíviť už v máji. Najviac zasiahnuté oblasti pandémiou koronavírusu budú mať stále zatvorené, no nakoľko Apple Store na Slovensku oficiálne nie je, nemusí nás to moc trápiť.

Firma zatiaľ nezverejnila konkrétny zoznam predajní, ktoré bude možné navštíviť a ktoré nie. Na druhej strane je ale isté, že pracovníci budú musieť dodržiavať prísne hygienické štandardy tak, ako to bolo začiatkom roka v Číne. V priestoroch sa teda bude môcť nachádzať len obmedzený počet ľudí na 1 meter štvorcový a tak isto sa bude zákazníkom kontrolovať teplota. Všetci budú samozrejme musieť používať ochranné pomôcky, ako rúško či rukavice…

Ikonický Apple Store žiari v zaujímavých farbách. Takto sa dá osloviť celý svet. - svetapple.sk
Apple Store budú otvorené v máji – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Je vám zle v aute, keď sa pozeráte do mobilu? Apple to v iOS 18 vyriešil
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.