Aplikácia Waze patrí medzi najpopulárnejší softvér slovenských motoristov. Niet sa čomu čudovať, pretože ich dokáže zadarmo nie len úspešne navigovať do cieľa tou najrýchlejšou trasou, ale rovnako im zobrazí aj kolóny, nehody či policajné radary. Dokonca sa už objavili informácie, že za používanie Waze môžete dostať pokutu. Čo keď ju ale budete mať zabudovanú priamo v aute?

Automobilka Volvo teraz ohlásila, že Waze si po novom môžete stiahnuť z internetového obchodu Play v jej modernom palubnom systéme, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Google (Google build-in).

Práve tá kúpila Waze ešte v roku 2013 za 1,3 miliardy amerických dolárov. Samotná apka je pre vozidlá zadarmo a stiahnuť si ju môže každý, kto má podporovaný model.

Dobrou správou je, že Waze bude po inštalácii fungovať na celej obrazovke vozidla, vďaka čomu sa môžu používatelia tešiť na plnohodnotné zobrazenie aj používateľské rozhranie.

Volvo Waze
Zdroj: Volvo / SvetApple

Rovnako platí, že ak ste Waze doposiaľ spúšťali prostredníctvom systémov Apple CarPlay alebo Android Auto, po novom to už nebude potrebné.

Ak máte radšej vstavené palubné systémy, vo Volve si to užijete naplno. Telefón si môžete spárovať cez Bluetooth a počúvať hudbu alebo telefónovať aj mimo CarPlay či Android Auto.

Fungovať by mala rovnako, ako cez mobil 

Aj keď Volvo bližšie neinformovalo, ako presne bude fungovať Waze v jeho vozidlách a či nebude mať obmedzenie napríklad na zobrazovanie policajných hliadok alebo radarov, automobilka zverejnila video (nájdete ho na konci), ktéré nám veľa prezrádza.

Volvo Waze
Zdroj: Volvo / SvetApple

Waze na ňom vyzerá úplne rovnako, ako keby ste si ho zapli na svojom iOS alebo Android zariadení. Jeho súčasťou je prehľadne zobrazená mapa s trasou, kolóny, upozornenia na nebezpečenstvo na ceste (na ktoré sa dá reagovať) a tiež policajné hliadky.

Aplikácia je samozrejme dostupná globálne vrátane Slovenska. Jedinou výnimkou sú krajiny Čína, Južná Kórea a Vietnam, kde je žiaľ obmedzená. To vás ale trápiť nemusí.

Ak máte Volvo a Waze ste si v ňom vyskúšali, dajte nám vedieť do komentára, ako táto apka funguje. Je spoľahlivá? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Dizajn iPhonu 14 Pro je hotový. Dodávatelia údajne začínajú so skúšobnou výrobou
Môže ťa zaujímať
- Reklama -