Agentúra Reuters uskutočnila rozhovor s významnou osobnosťou technologického priemyslu. Akira Yoshino je od roku 2019 držiteľom Nobelovej ceny za svoju prácu v oblasti chémie na vývoji lítium-iónových batérií.

Akira sa pri debate na tému elektrickej budúcnosti venoval aj spoločnosti Apple a konkrétne jej projektu s vlastným automobilom. Podľa jeho očakávaní uvidíme predstavenie tejto vízie už v dohľadnej dobe.

Technologický gigant vraj nemôže čakať niekoľko rokov, kým po dlhom vývoji oznámi Apple Car. Yoshino si preto myslí, že to môže urobiť už koncom roka 2021.

Tesla má svoju vlastnú nezávislú stratégiu. Na koho si treba dať pozor, je Apple. Čo budú robiť? Myslím, že čoskoro môžu niečo oznámiť. A aké auto by oznámili? Aký druh batérie? Pravdepodobne sa chcú dostať s vozidlom do predaja okolo roku 2025. Ak to urobia, myslím si, že musia prezradiť niečo do konca tohto roka. To je len moja osobná hypotéza. – uviedol Yoshino.

Až priveľmi optimistický odhad?

Uvedená informácia je z nášho pohľadu veľmi optimistická. Na strane druhej, koncepty vozidiel sa bežne oznamujú niekoľko rokov pred uvedením produkčnej verzie. Automobilka tak svetu predostrie svoju víziu a následne ju ladí až kým nie je dokonalá zo všetkých uhlov pohľadu.

Prečítajte si tiež  Tím projektu Apple Car odcestoval do Južnej Kórei. Dôvodom sú partnerstvá s dodávateľmi

Zatiaľ nie je jasné, či chce Apple predstaviť naozaj svoje elektrické vozidlo s autonómnym riadením, alebo je projekt Apple Car len zásterkou pred systémom alebo nebodaj službou, ktorú budú využívať iné automobilky a samozrejme ich zákazníci.

Akira Yoshino je presvedčený, že budúcnosť využívania vozidiel sa skrýva v možnosti ich zdieľania a elektromobily to robia oveľa jednoduchším. Žeby sa Apple zameralo na takúto stratégiu? Nechajme sa prekvapiť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -