Apple Car – technické špecifikácie

Pokiaľ vás zaujíma projekt prvého vozidla od spoločnosti Apple, určite nie ste jediní. Známy analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) vydal rozsiahlu správu, v ktorej prezrádza mnohé technické dáta. Popravde nás prekvapili.

Automobil bude predstavený najskôr v roku 2025, no stále sa môže jednať iba o koncept, ktorý sa dočká produkčnej verzie niekedy v rokoch 2027-2028. Vývoj v tomto priemysle však napreduje rýchlo a tak nás môže Apple nečakane prekvapiť. Nie je žiadnym tajomstvom, že do projektu investuje miliardy dolárov a najíma tých najlepších špecialistov z automobilového priemyslu.

Kuo sa domnieva, že Apple Car bude postavený na novej platforme Hyundai E-GMP, ktorá sa svetu ukázala v decembri 2020. Ak by to bola pravda, tento projekt by mohol po stránke dynamiky sekundovať aj vozidlám od automobilky Tesla a ďalších.

V reálnej prevádzke sa bavíme o dojazde na úrovni 500km, čo sa už približuje štandardným spaľovacím motorom. Tak isto sa nemusíme báť dlhého čakania na nabíjanie, nakoľko sa má akumulátor doplniť z 0-80% za približne 18 minút (maximálny výkon 350 kW – 800 V).

Ako sme už naznačili v nadpise, pokiaľ by toto všetko bola pravda, Apple Car zvládne zrýchliť z 0-100km/h za menej ako 3,5 sekundy. Takéto čísla dosahujú predovšetkým hyperšporty. Len tak pre predstavu, jedno z najrýchlejších áut, Bugatti Chiron, to zvláda za 2,4 sekundy.

Ak vás zaujíma maximálna rýchlosť, platforma dovoľuje uháňať tempom 160 míľ za hodinu, čo je v prepočte niečo pod 260km/h. Samozrejme, tu sa bavíme o extrémnej spotrebe energie a výraznom skrátení dojazdu.

V prípade, že sa tieto informácie stanú realitou, mnohé automobilky budú mať vážny problém aby dokázali konkurovať Apple v priemysle, do ktorého vstúpi ako úplný nováčik.

Napíšte nám do komentára, či by ste chceli takéto výkonné elektrické auto s logom nahryznutého jablka alebo nie. Zaujíma nás každý váš názor.

Prečítajte si tiež  Tím projektu Apple Car odcestoval do Južnej Kórei. Dôvodom sú partnerstvá s dodávateľmi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -