Elon Musk ponúkal Teslu spoločnosti Apple

Jeden z najznámejších novátorov súčasnosti Elon Musk dnes zdieľal tweet, v ktorom tvrdí, že v minulosti kontaktoval Tima Cooka so snahou predať automobilku Tesla pod krídla Applu. Bolo to v čase, keď mala Tesla iba 1/10 súčasnej hodnoty a zažívala ťažké časy v súvislosti s vývojom Modelu 3.

Tim Cook na ponuku nereagoval a s Elonom Muskom odmietol debatu. Všetky správy prichádzajú iba deň po tom, ako agentúra Reuters zverejnila informácie o pripravovanom vozidle Apple Car. Jeho predaja sa máme dočkať v roku 2024.

- Reklama -

Apple údajne pracuje na batériách novej generácie, ktoré stoja za náročným a dlhým vývojom. V čase predstavenia by však mohlo ísť o podobnú revolúciu, ako keď prišiel prvý iPhone.

Musk okrem iného zverejnil aj ďalší príspevok, v ktorom spochybňuje tieto fámy a tvrdí, že sú veľmi čudné. Podľa jeho názoru je monočlánkový dizajn batérií elektromechanicky nemožný a Apple ho neponúkne. Nechajme sa prekvapiť.

V súvislosti s týmto informáciami sa hovorí, že Apple urobilo „vážnu ponuku“ Tesle ešte v roku 2013, keď Muskovi ponúklo 240 dolárov za akciu. Napokon sa však akvizícia neuskutočnila a firmy sa namiesto spolupráce pustili do konfliktu.

Je notoricky známe, že si medzi sebou kradnú zamestnancov. Elon Musk tvrdí, že Apple je cintorínom jeho automobilky. Pokiaľ niekto nie je dosť dobrý na to, aby pracoval pre Teslu, automaticky odchádza do Cupertina.

Viete si predstaviť, že by Tesla patrila pod krídla Applu podobne, ako napríklad Beats či Shazam? Za nás by táto kombinácia dávala zmysel, no zrejme sa jej nikdy nedočkáme. Škoda…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.