Ľudia trávia vo svojich vozidlách dlhé hodiny svojho času a často pri tom musia pracovať so vstavanými multimediálnymi systémami, ktoré nebývajú zďaleka dokonalé. Veľakrát sa pri nich stretávame s komplikovaným ovládaním alebo totálne nepremysleným používateľským rozhraním, nepeknou grafikou, sekaním či pomalými reakciami.

Presne z tohto dôvodu vznikol pred rokmi systém Apple CarPlay, ktorý tento problém čiastočne vyriešil. Cez kábel alebo Bluetooth (v závislosti od toho, čo je podporované) sa viete prostredníctvom svojho iPhone napojiť na zábavný systém vozidla a prostredníctvom vstavaných obrazoviek využívať používateľské rozhranie, ktoré navrhla spoločnosť Apple. Je to ako keby ste mali zabudovaný iPhone priamo vo vozidle.

A aj keď je to všetko super, CarPlay má aj svoje negatívne stránky. Tou prvou je azda to, že ho zďaleka nemôžete využívať vo všetkých vozidlách a platí to najmä o starších modeloch, ktoré v čase svojho vzniku s takouto technológiou vôbec nepočítali.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Medzi ďalšie negatíva Apple CarPlay môžeme zaradiť to, že systém má dosť obmedzené funkcie a nemôžete sa prostredníctvom neho hrať hry alebo sledovať videá / filmy na platformách YouTube, prípadne Netflix.

Iste, možno si poviete, že počas šoférovania niečo takéto ani nemôžete robiť. Na druhej strane, ak auto stojí a my v ňom napríklad oddychujeme, alebo obedujeme, pustiť si video na jeho displeji umiestnenom v stredovej konzole by bolo určite celkom príjemné. No a presne to vyriešil YouTuber Snayps vo svojom videu, ktoré videlo už viac, ako 1,3 milióna divákov. A o čo vlastne ide?

iPad CarPlay je geniálny spôsob, ako nahradiť infotainment vo vozidle 

Tento muž sa zamyslel nad tým, ako by mohol svoje vozidlo obohatiť novým zábavným systémom, ktorý by ho sprevádzal na cestách či už v podobe navigácie, zobrazovania prehrávača alebo aj sledovaním obsahu na platforme Netflix.

Zaobstaral si preto iPad Pro vo verzii Cellular, ktorá má vďaka SIM karte permanentnú možnosť pripojenia na internet a vďaka tomu dokáže rýchlejšie poskytovať navigačné pokyny a podobne.

Ten doplnil magnetickým krytom Folio od spoločnosti Apple, ktorý mu umožňuje rýchlu a jednoduchú manipuláciu s tabletom a samozrejme vysokú pevnosť. Tablet z neho nevypadne ani vtedy, keď vozidlo prechádza po nerovnostiach.

Prečítajte si tiež  Xiaomi predbehne Apple. Svoje auto predstaví oveľa skôr. Vieme ako bude vyzerať a koľko stáť

V neposlednom rade bolo potrebné vyriešiť držiak, ktorý si môžete v takomto prípade kúpiť, alebo vytlačiť na 3D tlačiarni. V tomto bode treba doplniť, že každého vozidlo je trochu iné a tak jednotliví používatelia budú potrebovať pravdepodobne trochu individualizované riešenia. Na nabíjanie slúži klasický USB-C kábel.

Čo sa potom týka softvéru, autor videa si ho vďaka skratkám kompletne celý prepracoval pre čo najpohodlnejšie použitie v aute. Vyrobil si teda akýsi pomyselný zábavno-informačný systém, ktorý ho dokáže navigovať, prehrávať skladby na pozadí, zobrazovať mu aktuálnu rýchlosť či komunikovať so svetom alebo dokonca hrať najnovšie hry. Toto všetko v dokonalom riešení od spoločnosti Apple.

Ide o nápad, ktorý jednoznačne stojí za pozornosť a presne preto vám odporúčame pozrieť si video nižšie. Okrem iného je v ňom podrobne vysvetlené aj to, ako si niečo podobné vyrobiť v domácich podmienkach. Tak na čo ešte čakáte?

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -