Len pred pár hodinami sme vás informovali o žalobe, ktorú podali vývojári aplikácie Fortnite na spoločnosť Apple. Epic Games sa dožadujú rovnakého práva pre všetkých vývojárov a lepších podmienok v App Store. Okrem toho vydali aj video, ktoré paroduje známu reklamu 1984. Pozrite sa na skryté súvislosti.

Paródia na reklamu „1984“ plná easter eggov!

Zdá sa, že niektorým ľuďom kreativita skutočne nechýba. Pokiaľ ste niekedy hrali Fortnite, určite viete, aké obrovské možnosti táto hra poskytuje. Je to jeden z najlepších battle-royale titulov na svete. Na App Store ho už žiaľ nenájdete, no o tom si viac prečítajte v tomto článku.

Teraz sa sústredíme na provokačné video, ktoré uverejnili chalani z Epic Games len krátko potom, ako ich hra cielene porušila obchodné podmienky spoločnosti Apple a bola vymazaná z App Store.

Jednalo sa v podstate o protest, ktorý bol doposiaľ zavŕšený paródiou na legendárnu reklamu „1984“ s názvom „Nineteen Eighty-Fortnite – #FreeFortnite„. Len 48 sekundový snímok je popravde veľmi vydarený a počas prvého dňa ho už stihlo vidieť viac ako 2 milióny ľudí po celom svete (v čase písania tohto článku).

Nachádza sa v ňom aj veľa skrytých odkazov, ktoré ste si pravdepodobne nevšimli. Niektoré odkazujú na spoločnosť Apple, niektoré na jej súčasného generálneho riaditeľa – Tima Cooka a iné na obchodné podmienky v App Store, ktoré sú považované na čele s 30% províziou za veľmi nevýhodné.

Všetko si môžete pozrieť v galérií vyššie, kde sú odkazy krásne vyobrazené na niekoľkých záberoch. Koľko z nich ste zaznamenali sami? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 15 je extrémne odolný: Apple chváli rezistenciu smartfónu v novej reklame
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.