Nech si hovorí kto chce čo chce, súčasný CEO spoločnosti Apple vykazuje fantastické výsledky. Po smrti Steva Jobsa, v čase keď prišiel na jeho pozíciu Tim Cook, mal cupertinský gigant hodnotu na úrovni 350 miliárd amerických dolárov. Dnes sú to 2 bilióny!

Keď Tim Cook preberal Apple, malo hodnotu „len“ 350 miliárd dolárov!

Akonáhle technologický svet zasiahla správa o úmrtí legendárneho vizionára a spoluzakladateľa spoločnosti Apple, Steva Jobsa, nikto ani len netušil čo bude ďalej. Ľudia a tak isto investori mali pochybnosti o budúcnosti celej firmy. Predsa len tu podobný scenár už raz nastal a nedopadlo to práve najlepšie (80-te roky).

Tim Cook však nebol zlou voľbou. Aj keď by sme mu mohli vyčítať absenciu akéhosi elánu a odvahy (ktorou jeho predchodca až nadmerne disponoval), výsledky hovoria za všetko.

Pod vedením súčasného generálneho riaditeľa (CEO) sa podarilo predstaviť obrovské množstvo produktov, ktoré medzičasom získali kultový status. Spomenúť by sme mohli napríklad iPad mini, Apple Watch či v neposlednom rade 12″ MacBook (a mnohé iné).

Okrem toho sa Apple striktne drží svojich zásad a pravidiel, ktoré v ňom zakorenil práve Steve Jobs. Aj keď sa operačné systémy trochu „otvárajú“, stále sú mimoriadne bezpečné, rýchle a spoľahlivé (zriedkavo sa ukáže nejaká tá „chybička“).

Tim rád robí veci na istotu a vychádza mu to. Dnes má celý technologický gigant hodnotu cez 2 bilióny dolárov a pomaly rastie ďalej. Ľudia vnímajú Apple ako synonymum spokojnosti a kvality.

Hoci sa konkurencia snaží presadiť so svojim dostupnejšími a vybavenejšími produktami, zákazníkov to od nahryznutého jablka príliš neťahá. Akonáhle si zvyknete na celý ten ekosystém, nechcete používať nič iné. Minimálne tak to hovoria naši fanúšikovia a my s nimi musíme len súhlasiť. Do komentára nám napíšte, čo si myslíte o aktuálnom smerovaní jablkovej spoločnosti vy. Je Tim Cook dobrý CEO?

Prečítajte si tiež  Dnes je to presne 21 rokov odkedy Apple spustilo systém Mac OS X. Pozrite si video z jeho predstavenia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.