Spoločnosť Apple na dnešnom evente Scary Fast predstavila nový MacBook Pro so 14″ aj 16″ displejom a hlavne novou sadou procesorov M3, M3 Pro a M3 Max založenou na architektúre ARM (Apple Sillicon) a 3 nm výrobnom procese. Tak ako sa očakávalo, dizajn týchto zariadení zostal prakticky nezmenený. Hardvér však prešiel zaujímavými vylepšeniami, ktoré určite stoja za pozornosť. Pribudla aj nová farba.

Začať by sme mohli tým, že tento prémiový počítač je po novom dostupný so základným procesorom M3. Apple vo svojich oficiálnych dokumentoch uvádza, že takýto MacBook Pro 14″ je až o 60 % výkonnejší, ako doteraz ponúkaný MacBook Pro 13″, v ktorom sa nachádzal procesor M1 z konca roku 2020. Toto zariadenie tiež dostalo prepracovaný chladiaci systém.

Druhým najvýkonnejším MacBookom Pro v ponuke je verzia s procesorom M3 Pro. Tá je už dostupná nielen v 14″, ale aj 16″ verzii. Apple uvádza, že novinka je až o 40 % výkonnejšia, ako porovnateľný MacBook Pro s procesorom M1 Pro. Bez problémov naň vďaka tomu môžete napojiť dva displeje s vysokým rozlíšením. V tomto prípade už ide o zariadenie s výkonom, ktorý bude postačovať drvivej väčšine profesionálov. Ako však už asi tušíte, tu to stále nekončí.

Procesory M3
Zdroj: Apple

Do tretice je tu totiž MacBook Pro 14″ / 16″ s najvýkonnejším procesorom M3 Max. Ide o vrchol ponuky, ktorý je až 2,5x rýchlejší ako čip M1 Max, ktorý sa predával v doterajších verziách počítačov.

Tento čip ponúka 2x ProRes Engine a taktiež môže podporovať až 128 GB operačnej pamäte RAM. Čip M3 Max zvládne v tomto prípade až štyri externé displeje s vysokým rozlíšením a určený je pre tých najnáročnejších z najnáročnejších.

MacBook Pro je jeden z najlepších počítačov súčasnosti 

MacBook Pro
Zdroj: Apple

Apple sa pochválil, že jeho nový MacBook Pro s procesorom M3 Max ponúkne až 22 hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie, ktorá vám bude slúžiť nielen cez deň, ale aj v noci. Zariadenie je tiež 11x rýchlejšie, ako porovnateľný MacBook Pro s procesorom Intel. S príchodom platformy ARM sa teda veľa zmenilo.

MacBook Pro novej generácie má tiež špičkový XDR displej s jasom až na úrovni 600 nitov a dostupný je v novej farbe Space Black, v ktorej ho môžete získať buď s čipom M3 Pro alebo M3 Max. Pre základné verzie M3 žiaľ dostupná nie je.

Apple sa hrdí, že nová povrchová úprava pri farbe Space Black dokáže redukovať odtlačky prstov. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi.

Prečítajte si tiež  Kupujete Mac ako bežný používateľ? Procesor M1 je najlepšia možná voľba
MacBook Pro
Zdroj: Apple

Čo sa týka dostupnosti, MacBook Pro 14″ s procesorom M3 si je možné objednať už od dnešného dňa. Pokiaľ budete mať záujem o výkonnejší MacBook Pro s procesorom M3 Pro, k dispozícii bude na budúci týždeň. Vlajková loď ponuky s čipom M3 Max potom vstúpi do predaja o niečo neskôr. Apple zatiaľ presný dátum nešpecifikoval.

A ak vás zaujímajú slovenské ceny, základný 14″ MacBook Pro s procesorom M3 bude začína na sume 1 999 €. Pokiaľ si vyberiete model s čipom M3 Pro, zaplatíte zaň 2 229 € a za vrcholové prevedenie s čipom M3 Max potom 2 499 €.

Taktiež si však budete môcť kúpiť dve výkonnejšie verzie so 16″ uhlopriečkou. Väčší MacBook Pro s čipom M3 Pro bude štartovať na cene 2 999 € a drahší súrodenec s čipom M3 Max na cene 4 249 €.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -