Spoločnosť Apple počas konferencie WWDC ohlásila iOS 15 a ako býva zvykom, mnoho menších vylepšení nebolo spomenutých. Tie teraz odhaľujeme vďaka vývojárskym beta verziám, ktoré si je možné nainštalovať.

 

Jedným z týchto vylepšení je užitočná funkcia v aplikácii Wallet (Peňaženka). Letenky a vstupenky, ktorým už vypršala platnosť, budú automaticky presunuté do zoznamu na to určeného. Táto funkcia vám pomôže udržať si prehľad a zbavovať sa neporiadku.

Používatelia, ktorí budú chcieť, aby sa im vypršané vstupenky zobrazovali pri tých aktuálnych môžu funkciu samozrejme deaktivovať. Dá sa tak urobiť v časti Wallet a Apple Pay v aplikácii Nastavenia.

Ďalšie novinky z Wallet v iOS 15

iOS 15 robí aplikáciu Wallet oveľa užitočnejšou. Okrem digitálnych leteniek, vstupeniek a kľúčov od auta si do nej používatelia budú môcť pridať aj digitálne kľúče od domu, pomocou ktorých sa bude dať odomknúť kompatibilný zámok (s HomeKitom).

Ďalšou zaujímavou funkciou bude možnosť pridať do aplikácie Wallet vodičský a občiansky preukaz a bezpečne sa nimi identifikovať na kontrolných bodoch TSA na letiskách. Apple tvrdí, že táto funkcia bude k dispozícii koncom roka 2021. Je však otázne, či bude jej využívanie akceptované aj mimo USA. To ukáže až čas.

Napíšte nám do komentára, čo si o týchto vylepšeniach aplikácie Wallet myslíte vy. Sú z vášho pohľadu dostatočné na to, aby nahradili klasickú „fyzickú“ peňaženku?

Prečítajte si tiež  Rozšírenie 1Password pre Safari v iOS 15 a iPadOS 15 je už dostupné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -