Nová aktualizácia systému iOS 15 sa neodvratne blíži a spolu s ňou aj niekoľko očakávaných vychytávok, ktoré opäť o niečo viac uľahčia prácu s jablkovými zariadeniami. Jednou z nich je možnosť zdieľania obrazovky v aplikácii FaceTime, ktorej sa užívatelia dopytovali už nejaký čas. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako funkcia funguje.

Prečítajte si tiež  iOS 15 dokáže opraviť odlesky objektívu vo fotografiách. Tie sú potom kvalitnejšie

Funkcia nesie názov SharePlay a dovolí vám zdieľať kompletnú obrazovku vášho iPhonu pre účastníkov hovoru prostredníctvom FaceTimu a to napríklad aj vrátane prehrávania videa. Doposiaľ sme v iOS nemali prostriedok (aspoň nie v rámci natívnej aplikácie), ako ukázať svojim blízkym vlastný screen, alebo s nimi zdieľať fotky, videá, či články na internete. S funkciou SharePlay sme sa však konečne dočkali.

FaceTime SharePlay

Ako zdieľať obrazovku prostredníctvom SharePlay

  1. Otvorte aplikáciu FaceTime na vašom iPhone alebo iPade
  2. Zvoľte kontakt, s ktorým si chcete zavolať cez videohovor
  3. Po pripojení sa vám zobrazí možnosť „Zdieľať Obrazovku“ alebo „Share My Screen
  4. Kliknite na možnosť zdieľania v pravom hornom rohu
  5. Po trojsekundovom odpočte sa vám funkcia sprístupní a môžete zdieľať svoju obrazovku

Po naviazaní kontaktu a spustení funkcie SharePlay sa následne môžete presunúť do akejkoľvek aplikácie, ktorú chcete s druhou osobou zdieľať. Pri zdieľaní sa vám zachová malé okno, v ktorom môžete udržiavať kontakt s účastníkom videohovoru, tak ako tomu bolo aj doteraz.

Prečítajte si tiež  iOS 15 ponúka kopírovanie textu z fotiek. Tu je návod ako na to

Na ktorú vychytávku prichádzajúcej aktualizácie iOS 15 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami o vaše dojmy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -