Nová aktualizácia systému iOS 15 sa neodvratne blíži a spolu s ňou aj niekoľko očakávaných vychytávok, ktoré opäť o niečo viac uľahčia prácu s jablkovými zariadeniami. Jednou z nich je možnosť zdieľania obrazovky v aplikácii FaceTime, ktorej sa užívatelia dopytovali už nejaký čas. Poďme sa spolu pozrieť na to, ako funkcia funguje.

Funkcia nesie názov SharePlay a dovolí vám zdieľať kompletnú obrazovku vášho iPhonu pre účastníkov hovoru prostredníctvom FaceTimu a to napríklad aj vrátane prehrávania videa. Doposiaľ sme v iOS nemali prostriedok (aspoň nie v rámci natívnej aplikácie), ako ukázať svojim blízkym vlastný screen, alebo s nimi zdieľať fotky, videá, či články na internete. S funkciou SharePlay sme sa však konečne dočkali.

- Reklama -

FaceTime SharePlay

Ako zdieľať obrazovku prostredníctvom SharePlay

  1. Otvorte aplikáciu FaceTime na vašom iPhone alebo iPade
  2. Zvoľte kontakt, s ktorým si chcete zavolať cez videohovor
  3. Po pripojení sa vám zobrazí možnosť „Zdieľať Obrazovku“ alebo „Share My Screen
  4. Kliknite na možnosť zdieľania v pravom hornom rohu
  5. Po trojsekundovom odpočte sa vám funkcia sprístupní a môžete zdieľať svoju obrazovku

Po naviazaní kontaktu a spustení funkcie SharePlay sa následne môžete presunúť do akejkoľvek aplikácie, ktorú chcete s druhou osobou zdieľať. Pri zdieľaní sa vám zachová malé okno, v ktorom môžete udržiavať kontakt s účastníkom videohovoru, tak ako tomu bolo aj doteraz.

Na ktorú vychytávku prichádzajúcej aktualizácie iOS 15 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami o vaše dojmy v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -