Spoločnosť Apple sa už pomaly pripravuje na jarnú vývojársku konferenciu WWDC 2022, na ktorej nám predstaví svoje nové softvérové ale aj hardvérové produkty (Mac Pro s čipom Apple Sillicon). Ako dnes naznačujú úniky od známeho leakera Jona Prossera, dátum najbližšej Keynote už možno nie je tajomstvom.

Aby sme boli konkrétnejší, Prosser je presvedčený o tom, že budúca konferencia sa bude konať už o niečo vyše mesiaca a to v pondelok 6. júna 2022.

Ako už býva zvykom, celá udalosť by mala trvať približne týždeň a jej súčasťou nebude len predstavovanie noviniek, medzi ktoré bude patriť aj iOS 16, ale tiež množstvo workshopov určených pre vývojárov apiek a softvéru.

Fyzická účasť vývojárov a novinárov? 

Čo je však ešte zaujímavejšie, Apple by mohlo presne po dvoch rokoch uskutočniť prvý event, ktorý by sa nekonal formou online prezentácie ale návštevníci by sa ho zúčastnili fyzicky.

Nahráva tomu aj fakt, že zamestnanci tohto technologického giganta sa postupne vracajú do svojich kancelárií. Pripomenieme tiež, že práve WWDC 2020 bola prvá konferencia, ktorú spoločnosť Apple zorganizovala výhradne v online forme. Spôsobila to samozrejme pandémia COVID-19 a snaha ochrániť ľudí pred nákazou.

Prečítajte si tiež  Video: iOS 16 podľa konceptov. Čo môže priniesť budúcoročná aktualizácia?

Spomenúť tiež môžeme, že úplne posledným eventom, ktorý spoločnosť Apple organizovala za účasti novinárov bolo predstavenie iPhonu 11 a Apple Watch Series 5. Udalosť sa konala ešte 10. septembra 2019.

Dátum predstavenia iOS 16 je podľa nás reálny. Ku konaniu fyzickej udalosti sme však trochu skeptickí

Zdroj: Macrumors

Pokiaľ sa pozrieme na informácie, ktoré médiám poskytol leaker Jon Prosser, nemôžeme s ním nesúhlasiť. Každopádne to platí len pre dátum konania WWDC 2022, ktorý by skutočne mohol sedieť na 6. jún 2022.

Dôvodom je to, že táto udalosť sa v posledných rokoch takmer vždy odohrala na začiatku prvého alebo druhého júnového týždňa. Nevidíme teda dôvod, prečo by to mali v Cupertine meniť.

Čím si však nie sme úplne istí, no skôr mierne skeptickí je to, že by sa mala konferencia odohrať za fyzickej účasti vývojárov a novinárov.

Je síce pravda, že prípady ochorenia COVID-19 postupne vo svete klesajú, čo súvisí aj s rozšírením očkovania voči nákaze a vysokým počtu „prekonaných“, no stále existuje pomerne veľké riziko, že sa do júna objaví nový, ešte nákazlivejší variant koronavírusu, ktorý bude pre ľudí na masových podujatiach extrémne nebezpečný.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Iste, spoločnosť Apple by určite urobila všetky možné opatrenia, no nie je to len o nej, ale aj o tom, ako ich budú návštevníci dodržiavať. Navyše, sprístupnenie workshopov vývojárom z celého sveta formou online prezentácií (a navyše bezplatne) dáva ešte väčšiu šancu ľuďom, ktorí sa jednoducho na WWDC 2022 nemôžu dostaviť z finančných alebo časových dôvodov.

Podľa nás teda Apple opäť uprednostní online event, ktorý však bude veľkou šou a tak sa máme na čo tešiť. Čo by ste viac uvítali vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.