Nedávne zistenie poukazuje na kódy v aplikácii Oculus od Facebooku, ktorá by sa v budúcnosti mohla prepojiť s platformou Apple Health. Užívatelia by sa tak dočkali možnosti sledovania a ukladania tréningov zo systému Oculus Move priamo do natívnej aplikácie od Apple.

Prečítajte si tiež  TikTok doháňa Facebook. Aplikácia dosiahla 3 miliardy stiahnutí

Za týmto objavom stojí developer Steve Moser. Facebook podľa všetkého experimentuje s možnosťou synchronizácie dát, ktoré sú generované nielen prostredníctvom Oculus Move, ale priamo Oculus VR headsetom.

Oculus Move využíva funkciu trackovania a zapisovania kalórií, ktoré užívateľ spáli pri tréningoch alebo hrách vo virtuálnej realite. Výsledné dáta sú dostupné vo forme virtuálnej nástenky, ktorá zobrazuje informácie o tréningu podobne ako tomu je v prípade hodiniek Apple Watch.
Facebook oculus

Platforma Zdravie alebo ak chcete Apple Health, podporuje množstvo doplnkov akými sú napríklad digitálne váhy, tlakomery alebo monitory hladiny cukru v krvi. Podpora pre Oculus by predstavovala vítaný krok pre každého užívateľa, ktorý je súčasťou Apple ekosystému.

Preferovanou voľbou sledovania tréningu, kalórií alebo státia predstavujú pre cuperínsku spoločnosť samozrejme Apple Watch. Otvorenie systému pre produkty a platformy tretích strán však môže priniesť nové možnosti, ktoré by firma mohla zúžitkovať vo vývoji vlastných periférií tohto typu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -