Či už patríte medzi fanúšikov alebo haterov aplikácie TikTok, jedno musíte uznať. Appka sa za dobu svojho pôsobenia na trhu postarala o svetový ošiaľ, ktorý možno prirovnať k príchodu sociálnych sietí Facebook alebo Instagram. Svedčí o tom aj rekordný počet stiahnutí naprieč všetkými platformami, ktorý nedávno prekonal tri miliardy.

Nejedná sa pritom samozrejme iba o klasické operačné systémy ako iOS či Android. Azda najväčším pomocníkom v prekonaní méty troch miliárd je čínska verzia iOS zvaná Douyin. TikTok sa v prvej polovici roku 2021 stala na tomto systéme najsťahovanejšou aplikáciou mimo hier. Ak sa bavíme o konkrétnych číslach, počet stiahnutí dosiahol 383 miliónov a profit zo strany zákazníkov až neuveriteľných 919,2 miliardy dolárov.

 

TikTok

TikTok sa po prekonaní hranice troch miliárd stiahnutí stal piatou najčastejšie sťahovanou aplikáciou sveta. Popredné priečky si držia appky WhatsApp, Messenger, Facebook a Instagram. Ako už sami viete, všetky z nich sú vlastnené Facebookom a preto je úspech TikToku o to vzácnejší.

Čo vy a TikTok? Radíte sa do členov komunity a využívate aplikáciu alebo dávate prednosť iným sociálnym sieťam? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Prečítajte si tiež  5 pozadí od Svetapple.sk pre iPhone |21.02.2016|
Môže ťa zaujímať
- Reklama -