Či už patríte medzi fanúšikov alebo haterov aplikácie TikTok, jedno musíte uznať. Appka sa za dobu svojho pôsobenia na trhu postarala o svetový ošiaľ, ktorý možno prirovnať k príchodu sociálnych sietí Facebook alebo Instagram. Svedčí o tom aj rekordný počet stiahnutí naprieč všetkými platformami, ktorý nedávno prekonal tri miliardy.

Nejedná sa pritom samozrejme iba o klasické operačné systémy ako iOS či Android. Azda najväčším pomocníkom v prekonaní méty troch miliárd je čínska verzia iOS zvaná Douyin. TikTok sa v prvej polovici roku 2021 stala na tomto systéme najsťahovanejšou aplikáciou mimo hier. Ak sa bavíme o konkrétnych číslach, počet stiahnutí dosiahol 383 miliónov a profit zo strany zákazníkov až neuveriteľných 919,2 miliardy dolárov.

- Reklama -

 

TikTok

TikTok sa po prekonaní hranice troch miliárd stiahnutí stal piatou najčastejšie sťahovanou aplikáciou sveta. Popredné priečky si držia appky WhatsApp, Messenger, Facebook a Instagram. Ako už sami viete, všetky z nich sú vlastnené Facebookom a preto je úspech TikToku o to vzácnejší.

Čo vy a TikTok? Radíte sa do členov komunity a využívate aplikáciu alebo dávate prednosť iným sociálnym sieťam? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -