Koronavírus spôsobuje vo svete veľké straty. Nejde len o straty na životoch a zdravotné komplikácie. Finančné trhy zaznamenali obrovské prepady. Patrí sem aj spoločnosť Apple, ktorej hodnota akcii spadla o takmer 10%. Vývoj sa našťastie začína dostávať do normálu.

Apple sa výrazne prepadlo s akciami.

Už teraz vieme, že nás čaká veľmi turbulentné obdobie. Akciový trh je nestabilný vdôsledku koronavírusu, čo znamená, že nás môže čoskoro stretnúť ďalšia svetová finančná kríza. Samozrejme nechceme nikoho strašiť, pri pohľade na ranné červené čísla a tiež celkový vývoj situácie, to ale v žiadnom prípade nevyzerá ružovo.

Apple začiatkom tohto roka oslavovalo. Jeho akcie dosiahli historické rekordy. Firme sa vôbec po prvýkrát podarilo prekonať 300$ za kus a napokon bolo maximum až 327,85$ za akciu. V tom najlepšom ale, akoby naschvál, prišla pandémia COVID-19, ktorá najprv ochromila Čínu a teraz vo veľkom „útočí“ na Európu. Dnes ráno mala jedna akcia AAPL hodnotu „len“ 248,23$.

Bol to výrazný prepad z vyše 275$, ktoré boli zaznamenané včera. No a hoci má graf (screenshot z rána) klesajúcu tendenciu (odhad), našťastie akcie začali dnes poobede zase stúpať. Aktuálne má jedna hodnotu cca. 265$ za kus a Apple sa pohybuje zase v zelených číslach. Uvidíme, ako dlho. Na záver ešte dodáme, že veľmi podobný priebeh zaznamenávame aj u iných svetových spoločností. Nárast oproti prepadu sa aktuálne pohybuje na úrovni cca 5%. Dúfame, že čísla budú zelené a nie červené. Ako iste viete, je to dôležité pre ekonomiku. Na tú nesmieme zabúdať ani v týchto ťažkých časoch…

Finančná kríza na obzore? Aj Apple sa výrazne prepadlo s akciami.
Finančná kríza na obzore? Aj Apple sa výrazne prepadlo s akciami.
Prečítajte si tiež  iPhone 15 / 15 Pro: Oficiálne ceny na Slovensku sú nižšie, než minulý rok
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.