Zabezpečenie sociálnych sietí je síce veľmi kvalitné, no ani zďaleka nie nepremožiteľné. Svoje o tom vie aj Twitter, na ktorom bolo narušených hneď niekoľko svetoznámych účtov. Okrem toho, ktorý patrí spoločnosti Apple hovoríme aj o Elonovi Muskovi, Jeffovi Bezosovi, Billovi Gatesovi a ďalších…

Twitter účet Apple bol hacknutý

Pokiaľ sa vám na nástenke objaví zvláštny tweet, určite mu permanentne nenaleťte. Hovoríme špeciálne o situáciách, kedy pôsobí veľmi nedôveryhodne. Pokojne pri tom môže pochádzať aj od známej a overenej osobnosti či spoločnosti.

Problém je v tom, že práve tento účet mohli napadnúť hackeri, ktorí zneužívajú nevedomosť sledovateľov. V tomto prípade sa šikovní podvodníci snažili získať bitcoiny (viac foto nižšie).

Hackeri sa nabúrali do oficiálneho Twitter účtu spoločnosti Apple.
Hackeri sa nabúrali do oficiálneho Twitter účtu spoločnosti Apple.

Sociálna sieť samozrejme okamžite reagovala a všetky falošné tweety vymazala. Hackeri, ktorí však boli stále napojení na účtoch ich dookola pridávali. Nikto momentálne nevie, akú chybu využili.

Cupertinský gigant poväčšine používa svoj Twitter iba v situáciách, kedy rozosiela upozornenia na najbližšiu udalosť. Takáto správa bola teda už na prvý pohľad veľmi podozrivá.

Pozor si treba dávať aj na iných sociálnych sieťach ako Facebook, Instagram či napríklad aj WhatsApp. Nikdy neviete, kto je na druhej strane. Nenaleťte preto na extrémne výhodné ponuky! Na 99% prídete o svoje ťažko zarobené peniaze…

Hackeri sa nabúrali do oficiálneho Twitter účtu spoločnosti Apple.
Hackeri sa nabúrali do oficiálneho Twitter účtu spoločnosti Apple.

zdroj

Prečítajte si tiež  iOS 17 stále trpí bezpečnostnou chybou. iPhony sú vďaka nej zraniteľné voči hackerom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.