Aj keď zaznamenali kryptomeny v priebehu minulého roka extrémny rast, zdá sa, že teraz sa karta obracia. V uplynulých mesiacoch sa začala hodnota niektorých z nich rapídne prepadať a tento trend pokračoval aj dnes. Mnohí investori tvrdia, že kryptomeny krvácajú. Ako uvádza portál D1softballnews, Bitcoin narazil na svoje šesťmesačné minimum!

Problémom však je, že práve Bitcoin nie je zďaleka jedinou mincou, ktorá má problémy. Podobný prepad zažili aj iné tokeny, ktorých hodnota klesla v priebehu januára 2022 pokojne aj o 30 %. Ak by sme sa navyše pozreli na novembrové maximum, Bitcoin mal v tom čase o viac ako 50 % väčšiu hodnotu v porovnaní so súčasnosťou.

Tento prepad predstavuje stratu na úrovni asi 600 miliárd dolárov ak by sme rátali klesajúci trend všetkých tokenov, dostali by sme sa dokonca na mínus 1 bilión dolárov! To je len tak pre predstavu aktuálna trhová hodnota spoločnosti Tesla.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Kryptomeny krvácajú

Najznámejšia kryptomena (BTC) sa prepadla v sobotu o 7,2 %, pričom dno pocítila na hodnote 34 042,78 $. Ak sa ale pozrieme napríklad na Ethereum (ETH), to zaznamenalo pokles o 12 % a Soloana či Cardano stratili najmenej 17 % zo svojej pôvodnej hodnoty.

Prečítajte si tiež  Za vykradnutím slovenskej kryptoburzy Eterbase majú stáť hackeri zo Severnej Kórey

V súvislosti so zámermi Federálneho rezervného systému na obmedzenie inflácie, ktoré otriasli svetom kryptomien aj akcií, sa v oblasti digitálnych aktív objavila dominantná téma: Hodnota digitálnych mien sa pohybovala na rovnakej alebo podobnej úrovni ako akcie spoločností či rôzne rizikové aktíva.

Všetko mohlo ovplyvniť aj Rusko 

Pexels/RODNAE Productions

Na obrovský prepad, ktorý spomíname v tomto článku však mohlo mať vplyv aj oznámenie ruskej centrálnej banky, ktorá zverejnila sériu návrhov, pomocou ktorých sa snaží zakázať akékoľvek obchodovanie a takisto ťažbu kryptomien.

Navrhované nariadenia by kompletne zablokovali aj investície bánk do digitálnych mien a zakázali by akékoľvek výmeny kryptomien za tradičné meny na území Ruska. Netreba pritom zabúdať, že práve táto krajina je jedným z najväčších „ťažobných centier“ na svete. To ľudí značne vystrašilo.

Prečítajte si tiež  Tento muž ťaží za pomoci Tesly kryptomeny. Zarobiť si vie každý mesiac slušný balík peňazí

Do hry vstupuje aj fakt, že informácie z Moskvy zďaleka nie sú jediné. Ide v podstate len o jeden zo série oznámení regulačných orgánov po celom svete ku téme „kryptomeny“, ktoré sa zameriavajú na ochranu retailových investorov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Dokopy nás sleduje viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -