Apple si už nejakú tú dobu udržiava mimoriadne vysokú trhovú hodnotu a na akciovom trhu je dokonca najhodnotnejšou technologickou spoločnosťou na svete.

O tento status ho v októbri na malú chvíľu pripravil Microsoft, no teraz sa už všetko vrátilo do starých koľají.

Ako sme informovali len nedávno, Apple dosiahlo rekordné čísla a jeho celková hodnota sa dostala na úroveň 2,59 bilióna dolárov (jedna akcia mala hodnotu 157,87 $). V súčasnosti je však všetko ináč, pretože tento technologický gigant dosiahol nové maximá.

Aby sme boli presnejší, trhová hodnota spoločnosti Apple sa na malú chvíľu vyšplhala až na 2,71 bilióna amerických dolárov (jedna akcia mala hodnotu 165.08 $) čím prekonala úplne všetky rekordy.

Trhová hodnota má potenciál naďalej rásť 

Netreba pritom zabúdať, že len jeden a pol roka dozadu klesla spoločnosť Apple pod úroveň jedného bilióna dolárov, čo spôsobil začiatok pandémie COVID-19, problémy v dodávateľských reťazcoch a neistota investorov.

Instagram BannerV Cupertine sa však nezľakli a naďalej pracovali na nových produktoch, pričom zásadne inovovali svoje počítače Mac o nové ARM procesory z vlastnej dielne. Apple teda budí v očiach investorov čoraz väčší záujem a je zrejme, že to bude v budúcnosti ešte veľmi zaujímavé.

Okrem obrovského množstva smartfónov, tabletov, počítačov a iného príslušenstva, ktoré táto firma aktuálne ponúka sa podľa všetkého snaží vyvinúť svoj vlastný autonómny elektromobil.

Prečítajte si tiež  6 zaujímavosti o akciách spoločnosti Apple, o ktorých ste určite nevedeli

Aby toho nebolo málo, revolúciu chce spôsobiť aj v „Meta svete“ pomocou vlastného headsetu na rozšírenú realitu. Bude to teda naozaj ešte veľmi zaujímavé.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.