O tajuplnom projekte Apple Car z produkcie technologického giganta z Cupertina sa hovorí už poriadne dlhú dobu. Napriek tomu, že jablková spoločnosť nikdy nič oficiálne nepotvrdila, odhady a správy týkajúce sa tejto skutočnosti sa neustále kopia. Najnovšie klebety týkajúce sa automobilu s logom nahryznutého jablka spôsobili nárast akcií AAPL.

V súvislosti s novými fámami o projekte autonómneho auta spoločnosti Apple sa dnes cena akcií spoločnosti vyšplhala na nové historické maximum a dosiahla 157,87$ USD za akciu. Následne však mierne opäť klesla na predošlú hodnotu.

- Reklama -

Predchádzajúce historické maximum firmy bolo stanovené ešte 7. septembra tohoto roku na úrovni 157,26$ USD, pričom akcie spoločnosti Apple v roku 2021 zatiaľ vzrástli o viac ako 21 % a za posledných dvanásť mesiacov o 33 %.

Apple Car

Investori nepochybne hľadia smerom k potenciálnemu vstupu spoločnosti Apple na automobilový trh, čomu by nasvedčovali aj mnohé rokovania s poprednými svetovými producentmi v tomto sektore.

Potenciálny príchod Apple Car by s poriadnou časovou nadsázkou mohol doraziť v roku 2025. Aspoň tento údaj vidia analytici ako jednu z prvých reálnych možností na predstavenie projektu. Či sa však skutočne niekedy automobilu dočkáme, je zatiaľ otázne.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.